Pilates

Yoga Matınızı Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz?

Yoga, nazik bir hareket biçimi olabilir, ancak bu, üzerine aktığınız matın bir ömür boyu dayanabileceği anlamına gelmez. İster yogada yeni olun, ister pratiğinizde birkaç yıl olsun, yoga matınızı ne zaman değiştirme zamanının geldiğini bilemeyebilirsiniz. Matınız size söyleyecektir. Burada, yeni bir yoga matına ihtiyacınız olduğunu, minderinize nasıl bakım yapacağınızı ve daha uzun süre dayanmasını sağlayacağınızı ve yenisini alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan işaretleri paylaşıyoruz.

Yoga Matınızı Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Bir yoga matının ömrü, matın kalitesine ve onu ne sıklıkta kullandığınıza büyük ölçüde bağlıdır. Genel olarak, bir matın yaklaşık bir yıl dayanmasını bekleyebilirsiniz. Tabii ki bu, onu kullanan kişinin mat tipine, uygulama ritmine ve tarzına bağlıdır.

yoga matı ne zaman değiştirilir

Yeni Bir Yoga Matına İhtiyacınız Olan İşaretler

Bir yoga matının raf ömrü değişebileceğinden, matınızın emekli olmaya hazır olduğuna dair uyarı işaretlerine dikkat etmeniz daha iyidir. İşte matınızı değiştirme zamanının geldiğini gösteren dört işaret;

Matınız İnceliyor

Matınız, tipik olarak ellerinizin ve ayaklarınızın etrafında ince bir şekilde yıpranmaya başladığında, yenisini almanın iyi bir zaman olduğunu söylüyor.

Aşınma ve Yıpranmayı Fark Etmeye Başladınız

Üst katmanın çıkmaya başladığını fark ederseniz, yoga ve farkındalık meditasyonunu kolaylaştıran yeni bir minderde savurganlık vakti geldiğini söylüyor. Aynı şey, ellerinizi ve ayaklarınızı koyduğunuz alanlarda yaygın olan mattaki delikler için de geçerlidir.

Her Yerde Kayıyorsanız

Kaliteli bir mat kaymayı önleyecek terli olduğunda bile ve sizi her yerde hareket etmekten alıkoyacaktır. Ayaklarınızın kaydığını veya ellerinizin kaydığını fark ederseniz, matınızı değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Matınız Kokuyor

Matınızı düzenli olarak temizlediyseniz ve bakımını yaptıysanız ve hala garip bir kokusu varsa, yenisini bulmanın zamanı gelmiştir. Terli ayaklarla tüm bu temas süresi, en dayanıklı matların bile çekiciliğini yitirmesine neden olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı