Güzellik ve Cilt Bakımı

Yaz aylarında cildinizi neme doyurun

Sıcak yaz günlerinde vücudumuz çok fazla sıvı kaybediyor. Başta cildimiz olmak üzere bütün vücudumuz bu durumdan ciddi şekilde etkileniyor. Bu dönemde bol bol sıvı tüketmek ve cildimizi zarar görmemesi için nemlendirmek gerekiyor. Susuz ciltler bir çok sıkıntıyla karşılaşmanıza neden olabilir.

Cildimiz vücudumuzu dış etkenlere karşı koruyan en büyük organımız… Karantina sürecinde ve içerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme döneminde sağlığımıza dikkat etmeye çalışsak da bu dönemde stres, kaygı, endişe gibi olumsuz duygulardan ilk etkilenen hassas noktaların başında cildimiz geliyor. Cildimiz nemini kaybettiğinde kuruyup hassaslaşıyor, inceliyor. Kısacası kendini koruyamadığı gibi bir süre sonra vücut sistemimizi de koruyamıyor. Enfeksiyon riski artıyor, bakterilerin bulaşması kolaylaşıyor, kaşıntı gibi sorunlar ortaya çıkıyor yani yaşam kalitemiz azalıyor.

Bugünlerde güneşinin yüzünü her an göremesek de sıcak yaz günlerini yaşıyor ve bol bol sıvı kaybediyoruz. Sıvı kaybı cildimizin sağlığını doğrudan etkiliyor. Bu nedenle sıcak günler bol bol sıvı tüketmemiz gerekiyor. Ancak bazen sıvı tüketmek yetmiyor! Özellikle de konu cildimiz olduğunda! Böyle zamanlarda cildi nemsizlikten kaynaklanan tahriş, hassasiyet, kızarıklıklar ve erken yaşlanma gibi zararlardan korumak için nemlendiricilerin gücünden faydalanmak şart haline geliyor. Bu dönemde bol bol su içmenin yanında cildinizi neme doyurmak için nemlendiricilerin gücünden faydalanabilirsiniz

Cildimiz Aslında Ne İstiyor?

Özellikle yaz mevsiminde cildinizde hissettiğiniz kuruluk aslında cildinizin neme ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Yeteri kadar nemlendirilmeyen ciltte yavaş yavaş yağlanmalar başlıyor. Sonrasında ise belirgin bir şekilde görülen akne, kızarıklık gibi cilt sorunları meydana gelebiliyor. Eğer cildinizi aynı anda hem kuru hem de yağlı hissediyorsanız eksik noktayı artık biliyorsunuz. Nem! Nem, her cilt tipi için hayati öneme sahip bir konu. Özellikle mevsim faktörleri ve kötü beslenmeyle de birleşince cildimizde kaşıntı, hassasiyet, gerginlik, pul pul dökülme ve matlık kaçınılmaz oluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı