Haber

Yasak olmayınca spor alanları doldu taştı!

Haftasonu bütün illerde Koronavirüs kısıtlaması olmayınca spor ve yürüyüş yapmak isteyenler parklara, sahillere akın etti

Türkiye genelinde, corona virüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında getirilen sahillerde yürüyüş ve spor yapmak 1 Haziran’dan itibaren kaldırılmıştı. Haberi duyanlar haftasonu Koronavirüs kısıtlaması da olmayınca bunu fırsata çevirmek isteyenler spor ve yürüyüş yapmak hemde sağlıklı yaşam için sahillere akın etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 kentte alınan hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanmayacak olması ardından Türkiye’nin bütün şehirlerinde aynı manzara vardı. insanlar caddelere, parklara ,meydanlara, sahillere akın etti. Adete evde geçirilen günlerin acısı çıkarıldı.

Yasağın sona ermesiyle birlikte vatandaşlar spor ve yürüyüş yaptı.

Parkları dolduranlar kalabalık görüntüler oluşturdu. Parkta koşu yapanda vardı yoga yapanda yürüyüş yapan da bisiklet sürende ama bazı kişilerin maske ve eldiven taktığı bazı kişilerin ise hiçbir önlem almadığı görüldü. Bazı vatandaşların koronaya hiçbir önlem almamaları salgın yokmuş gibi davranması tedirgin etti.

Güzel görüntüler ortaya çıktı. Sahile gelenler iki ay aranın ardından hafta sonu sahilde yürüyüş ve spor yaparken bazıları boğazın serin sularında yüzdüğü görüldü. Özellikle çocuklu ailelerin dışarı çıktığı sağlıklı yaşam için çocularıyla vakit geçirdiği gözlendi. Tüm yurtta güneşli havanın tadı doyasıya çıkarıldı.

Caddelerin insanlarla dolup taştığı ilçeler arasında İstanbul yerini aldı. Korona nedenle evinden uzun süredir dışarı çıkmadıklarını kaydeden Ozan adlı vatandaş, “Dışarı çıkmak için neredeyse gün sayıyorduk. 2 aydır evde geçirilen günlerin ardından sağlığımızı kaybetme durumuna geldik. Haftasonu olması sebebiyle dışarı çıkalım dedik. Buraya geldik, ama gördük ki herkes bizim gibi düşünmüş. Sıkıldık artık evden. Parkta spor yapalım dedik” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı