Haber

Türkiye’nin en büyük spor tesisi Diyarbakır’da açıldı.

Diyarbakır'da 25 milyon TL'ye yapılan tesis toplam 15 bin metre kare alana sahip. İçerisinde fitness, tenis, voleybol, fight club, minyatür futbol sahalarına kadar bir çok spor faliyetini barındıran tesis Türkiye'nin en büyük tesisi olurken Avrupa'nında sayılı tesisleri arasına girdi.

İçinde bin 250 metre fitness katı, grup ders stüdyoları, crossfit, fight club, reformer pilates, spinning, açık ve kapalı basketbol salonları, squaj, tenis kortları, minyatür futbol sahası, açık voleybol alanı, sinema odası, masa tenisi, bilardo, playstation, yüzme havuzu, spa, jakuzi, sauna, buhar odası, hamam, tuz odası, masaj salonu, güneşlenme bahçesi, cafe ve vitamin barlarının yer aldığı spor tesisi, 58 çalışanla hizmete girdi.

Ayrıca içerisinde fitness, spa, havuz, hamam, sauna, tuz odası, buhar odası, dinlenme odası, çocuklar için çocuk kreşi, basketbol, voleybol, kick boks olan tamamıyla konsept yaşam merkezi. Yüz ölçümü kapalı alan 8 bin 250 metre açık alan ile beraber toplamda 15 bin metre kare, 58 çalışanı var

The Boss adıyla hizmete giren spor tesisi, kadın ve erkeklere özel çalışmalar sunuyor. VIP hizmetlerin üst seviyede olduğu tesiste, kadın müşterilerin ayrı alanlarda spor yapacakları özel yerler de bulunan tesis 25 milyon liraya mal oldu.

1,5 yıl araştırmadan sonra ortaya çıktı

The Boss spor tesisin sahibi Şemsettin Atasoy, Türkiye’nin en büyük spor salonunu Diyarbakır’da yapma fikrinin nasıl oluştuğu anlatan. Atasoy, “10 yıl önce Diyarbakır’ın farklı yerlerinde spor yapıyordum. Yurt dışı gezilerinde Avrupa’daki spor salonlarını gördükten sonra, neden daha iyisi Diyarbakır’da olmasın diyerek kendi memleketimde böyle bir yatırım yapmayı düşündüm.

Avrupa gezilerinde Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda gibi farklı ülkelerdeki ve Türkiye’deki en iyi kulüpleri gezerek 1 buçuk yıl araştırma yaptım. Ondan sonra kendi yönetimim ile projemizi çizdik ve Avrupa’nın en iyi kulübünü hizmete geçirdik” şeklinde konuştu.

Koronavirüse karşı önlemlerle birlikte açılan tesiste, randevulu sistemle çalışılıyor. Gün içersin de 06.30 ile akşam 23.00’e kadar devam temizlik operasyonları yapılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı