Güzellik ve Cilt Bakımı

Topuk Çatlakları Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

Topuk çatlakları, kuru ve tekrarlanan basınç ve sürtünmeden dolayı kırılgan olduğunda, ölü deri hücreleri genellikle sarımsı renkte olan sert bir cilt bariyeri oluşturduğundan, yanıt olarak yeni daha sert cilt hücrelerine neden olur. Aşırı kuru ayaklara sahip olmak, ayaklarda nasır oluşumuna da katkıda bulunabilir; çorap / ayakkabı türü veya düzensiz bir yürüyüş bile suçlu olabilir.

Ayaklarda Kuru Ciltten Kurtulmak İçin Adımlar

Kuru, kalın ve çatlak tabanlarınızı kırmak için birkaç yöntem vardır, ister sert deri ister topuklarınızın nasırlarının neden olduğu acı çekiyor olsun.

topuk çatlakları nasıl geçer

Topuk Taşı Kullanın

Bir süngertaşı, aşındırıcı olan doğal bir volkanik taştır, ölü / sert cilt ve nasırların ayak tabanlarınızdan ve yanlarından çıkarılmasına yardımcı olabilir. Elinizden önce hem süngertaşını hem de ayaklarınızı ılık suya batırdığınızdan ve sert cilt bölgelerinde nazik yan hareketler uyguladığınızdan emin olun. Altındaki cilt yeni cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olduğundan, sert cildin sadece üst katmanını çıkardığınızdan emin olun.

Epsom Tuzu

Epsom tuzu kullanmak ve banyoda bir tuz banyosu oluşturmak, topuklardaki sert ve sert deride bile çatlamış cildin pul pul dökülmesine yardımcı olabilir. Sıcak banyonuza bir bardak epsom tuzu ekleyin ve çözülmesini bekleyin, ardından cildinizi ıslatın. Yolunda yardımcı olması için sert bir cilt sökücü olarak süngertaşı kullanın.

Ayakları Nemlendirin

Ayakların nemlendirilmesi, kuru ve sert cildin genellikle ayakların dehidrasyonun yapılması zorunludur. Tüm bu tedavilerden sonra bile ayaklarınızdaki yeni yumuşak cildi nemlendirmek ve nemlendirmek önemlidir ve eğer sertse, kuru cilt devam eden bir sorunsa, ayakları sabah ve akşam nemlendirmek, daha yumuşak ayaklara sahip olmanın ilk adımıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı