Yaşam

Survivor Yasin tam bir spor tutkunu!

Survivor yarışmasında dikkatleri üzerine çeken Yasin Obuz takipçileri tarafından çok merak edilmeye başlandı. Genelde kavgacı asi kişiliği ile dikkat çeken Survivor Yasin son olarak Sercan'la tartışma yaşamıştı. Çocukluğundan beri bir çok spor dalıyla ilgilen Yasin Obuz tam bir spor tutkunu.

Yasin Obuz, Survivor’ın favorilerinden. Gönüllüler takımında yer alan Survivor Yasin, hayatı en çok merek edilen isimlerden biri oldu. Çocukluktan beri sporla uğraşan Yasin’in Fitnessa da ayrı bir ilgisi var. Yarışmada artık sonlara yaklaşırken heyecan artıyor. İşte son olarak yarışmada Sercan ile yaşadığı tartışma aşayan Yasin Obuz’un hayatı

SURVİVOR YASİN KİMDİR?

Yasin Obuz 21 Kasım 1988’de Diyarbakır’da doğdu. İlk spor lisansı 1998’de alan Yasin, bir dönem amatör ve profesyonel olarak futbol ile ilgilendi. 3 kardeşi olan Yasin Obuz, çocukluğundan bu yana spor yapıyor. Bunların yanı sıra, çocuk yıllarında 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbol da oynadı. Üniversiteyi Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde okuyan Obuz, bu yıllarında ise spor olarak fitness yaptı ve şunda da düzenli olarak fitness yapıyor.

Üniversitede mutfağa merak saldığı için yemek yapmayı öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu fark eden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı ve yaklaşık olarak 20 ülke gezdi. Gittiği ülkelerin mutfak kültürlerini, eğlence tarzlarını, yaşayış biçimlerini gözlemledi. Şimdi ise kendisine ait küçük pilavcı olan işletmesi var.

Geçen sezon Masterchef yarışmasına katılan Yasin bu şekilde Survivor’a seçildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı