Fitness

Spor Salonunda Kaçınılması Gereken 3 Başlangıç Hatası

Bir egzersiz rutini başlatmak ilk başta gözünüzü korkutsa da, düzenli egzersiz yapmanın birçok faydası vardır. Çalışmalar, egzersizin potansiyel olarak daha uzun yaşamanıza, depresyonu tedavi etmenize ve genel olarak günlük yaşamda daha mutlu hissetmenize yardımcı olabileceğini göstermiştir. Fitness yolculuğunuzu doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olmak için şu üç ipucunu paylaşmak istedik;

Sabırlı Ol

15 kg, 50 kg veya daha fazlasını kaldırmak isteyebilirsiniz. Ya da belki her zaman bir maraton koşmak istemişsinizdir. Ne olursa olsun, hedeflere sahip olmak önemlidir. Sizi heyecanlandırır ve onlara ulaştıktan sonra hak ettiğiniz bir başarı duygusu verirler. Başlangıçta aşırıya kaçmadığınızdan emin olun, özellikle de uzun süredir egzersiz yapmadıysanız. Bu sadece yaralanmaya yol açmakla kalmaz, aynı zamanda motivasyonunuzun ilerlemesini de engelleyebilir.

spor salonunda kaçınılması gereken hareketler

Çok Fazla Çalışmak

Yeni bir rutini başlatırken, olabildiğince hızlı bir şekilde kazanç elde etme isteğine kapılmak kolaydır. Ancak antrenmanlar arasına yeterince dinlenme süresi eklemezseniz, aslında spor salonunda yaptığınız işten tam anlamıyla yararlanmıyorsunuz demektir.

Kasların yeniden inşa edilmesi için zamana ihtiyacı vardır ve çok erken bir zamanda yeniden parçalıyorsanız, bunu yapamazlar. Ek olarak, çok fazla egzersiz yapmak tükenmişliğe veya yaralanmaya neden olabilir. Spor salonundan çıktığınızda, büyük bir çaba sarf ettiğiniz hissiyle ayrılmak istersiniz. O kadar yorgun olmak istemezsiniz ki, günün geri kalanında yapabileceğiniz tek şey kanepede uzanmaktır.

Yanlış Teknik Kullanma

Egzersiz rutininize başladığınızda, bunu mümkün olan en güvenli şekilde yaptığınızdan emin olun. Sadece bir örnek için, ağırlık kaldırmak doğru duruş, nefes alma ve doğru performans gösterme becerisi gerektirir. Basitçe, daha önce hiç yapmadıysanız, en iyisi doğru yaptığınızdan emin olmak için biraz yardım almaktır.

Eğitmenlerden belirli bir makine veya hareketle ilgili yardım isteyin, yararlı ipuçları için videoları izleyin veya doğru adımlarla başlamak, sakatlanmayı önlemek ve başarı için egzersiz rutininizi oluşturmak için kişisel antrenman seanslarına yatırım yapın. Çünkü doğru tekniği kullandığınızda daha iyi sonuçlar alırsınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı