Fitness

Spor Salonunda Dikkat Dağınıklığını Önlemek İçin 4 İpucu

Spor salonundaki dikkat dağıtıcı şeyler egzersizinizi gerçekten yapabilir veya bozabilir. Spor salonundaki zamanınızın size ait olduğunu ve dünyayı değiştirip biraz kendinize odaklanmanın sorun olmadığını unutmayın. Özellikle zamanınız kısıtlıysa! Spor salonuna odaklanmak için ekstra yardıma ihtiyacınız varsa, bu ipuçlarını aklınızda bulundurun!

Kulaklık

Bu ipucu akıllıca değil, ama söylememiz gerekiyor. Kulaklık sadece müziğinizi açmanıza ve odaklanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda dünyaya mesaj gönderir. Bu yüzden bir dahaki sefere spor salonuna gittiğinizde sesi açın ve kendinizi ayarlayın.

spor salonu dikkat dağınıklığı

Bir Plan Yap

Bir planınız olduğunda tam olarak ne yapmanız gerektiğini ve ne zaman yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Etrafta durup ne yapacağımı merak etmek yok. Spor salonuna gitmeden önce, antrenmanınızı planlamak için biraz zaman ayırın ve biraz ilhama ihtiyacınız varsa bazı fikirler için blogumuza göz atın.

Dürüst Ol

Her zaman sıraya girmeyen insanlar olacaktır, bu yüzden onlara karşı dürüst olun. Birine sohbet edemeyecek kadar meşgul olduğunu söylemek kaba bir davranış değildir, bu konuda nazik ol! Onlara şu anda gerçekten bölgede olduğunuzu söyleyin, ancak esnerken veya koşu bandındayken sakinleşmek için sohbet etmeye hazır olun.

Hedeflerinizi Hatırlayın

Dikkatiniz dağıldığında motivasyonunuzu kaybetmek kolaydır, bu yüzden neden spor salonunda olduğunuzu hatırlayın. Daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi mi, yarış için antrenman yapmayı mı yoksa kas kazanmak mı istiyorsunuz? Bu hedefi telefonunuzun arka planı yapın, böylece bu bildirimleri kontrol etmeye veya sosyal medyada gezinmeye gittiğinizde neden orada olduğunuzu hatırlayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı