Spor Ekonomisi

Spor salonları faliyetlerine yeniden başladı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında  Mart ayının ortalarında kapatılan, spor salonları ve spor alanları, dün faaliyete geçtiler. Eldiven, maske ve sosyal mesafe kuralının yanı sıra bir dizi önlemlerle birlikte açılan salonlar ilk üyelerini ağırladı. 16 Mart tarihinden beri salonlara gelip spor yapamayan vatandaşlar, salonların açılmasından dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

Sosyal mesafe kurallarına göre salonlarda değişiklikler yapıldı

Bakanlığın gönderdiği genelgeyle yeni düzenlemeler yapıldı. Bu genelgede alınacak tedbirler belirtildi.Salona girişte ayakkabılarını değiştirerek salona girebilecek sporcuların bu süreçte duş, buhar odası ve saunaları kullanması yasaklandı. Birbirine yakın aletler aynı anda kullanılmayacak olurken, soyunma odası gibi alanlara ise vatandaşlar birer birer girecekler. Ayrıca genelge kapsamında vatandaşların sporlarını 60 dakikadan fazla yapamayacaklarını ifade edildi.

Belediyeler tarafından koşu yollarına çekilen şeritler ve bariyerler geçtiğimiz gün çıkartıldığı gözlendi. Vatandaşlar koşu ve yürüyüş gibi etkinlikleri için alanı kullanımına açıldı

Sosyal mesafe kuralına uyuldu

Alınanan tedbirler kapsamında salon girişlerine dezenfektanları yerleştirildi. Gelen tüm üyeler virüs konusunda bilgilendirildi. Gelen Üyeler eldiven, maske ve siperlikle antrenmanlarını yapmaya başladılar. Maske ve eldiven takmadan salonlara gelen vatandaşların salonlara giremediğini gözlendi. Salonlar bir gün önce dezenfekte edildi. Bütün ekipmanlar arasına gerekli olan sosyal mesafeler uygulandı. İçeriye sınırlı sayısında üye alındı.

Zorda olsa sporunu yapmaktan memnun olduğunu söyleyen bir vatandaş ”Öncelikle özlemişiz spor yapmayı. Çünkü iki buçuk ay gibi bir zaman oldu. Böyle alışkın olmadığımız önlemlerle spor yapmaya çalışıyoruz. Dezenfektanlarımız, maskelerimiz ve eldivenlerimizle yanımızda ayırmadan spor yapıyoruz. İlk günümüz güzel geçiyor. Bu şekilde bir sıkıntı olmazsa tekrar idmanımıza devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı