Haber

Spor salonları açılıyor! Coronavirüse karşı hangi tedbirler alındı!

1 Haziran'da yeniden açılacak olan spor salonlarında çalışamalar sürüyor. Coronavirüse karşı çok sıkı tedbirler alınması ve hijyen önlemlerinin üst seviyede tutulması bekleniyor. Spor salonlarında uygulanacak tedbirler haberimizde

Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan spor salonlarında açılış hazırlıkları devam ediyor. 1 Haziran’da normalleşme kapsamında açılacak olan salonlarda, hijyen önlemleri üst seviyede çıkarıldı. Spor salonları sahipleri, üyelerin  randevu alarak spor salonuna gelebileceklerini belirtirken hem üyeler hem salon sahipleri açılışı sabırsızlıkla bekliyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak normalleşme kararları kapsamında spor salonlarının da açılacağını duyumuştu.18 Mart’tan beri kapalı durumda bulunan spor salonlarında yeniden açılış hazırlıkları sürüyor yarın bir çoğu açılacak olmanın tatlı bir telaşı içinde

Açıklanan tedbirler kapsamında Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nca salonlarda geniş hijyen önlemleri alınacak. Randevu sistemini hayata geçecek ve süre ise 1 saatle sınırlanacak. Maske şartı zorunlu olarak açıklanırken, her on metrekarede bir kişi spor yapacak. Önlemler kapsamında alınan tedbirler şöyle:

-Klima kullanımının yasaklanırken, üyelerin ateşleri de sık sık ölçülecek.

-Aletlerin, sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilmesi öncelikler arasında yer alırken, duş, SPA ve havuz gibi alanlar da kullanılmayacak.

-Üyelerin gruplar halinde çalışacak  koronavirüs sonrası için hem temizlik hem de sosyal mesafe çalışmaları hız kazandı.

-Üyeler, belirli saatlerde belirli gruplar şeklinde salona alacak Salona girişlerinde mutlaka temiz ayakkabı giyilmek zorunda.

-Siperlik ve maskesiz çalışmaya müsaade edilmeyecek. Efor gerektiren sporlarda maskeden ziyada siperlik takılabilecek .

-Bu süreçte en çok iş eğitmenlere düşüyor. Spor eğitmenleri de maskeyle çalışıp sürekli dezenfektan kullanacaklar.

-Bir üye kullandıktan sonra ekipman mutlaka temizlenecek.

-Gün içinde de dezenfektan işlemleri sürecek. Her grup çalışmasından sonra tüm salon baştan sona dezenfekte edildikten sonra diğer grup sporcuları salona alınacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı