Fitness

Sırtı Güçlendiren Egzersizler

Sırtımız vücudumuzun önemli bir parçasıdır ve çok çalışır. Araştırmalara göre, her dört kişinin birinin üç ayda bir en az bir gün sırt ağrısı çekmesi şaşırtıcı değil. O halde sırtımızı güçlendirmek için zaman ayırmamız çok önemlidir, böylece sırt ağrısı çeken dört kişiden birine son vermeyelim.

Sırtınızı Güçlendirecek 3 Egzersiz

Bu egzersizler basittir ve her yerde yapılabilir. İhtiyacınız olan tek şey, orta ağırlıkta iki dambıl.

Reverse Fly

Bu egzersiz için belinizi bükmeniz, bacaklarınızı bükmemeniz ve sırtınızı yere paralel düz tutmanız gerekir. Her elinizde bir dambılla, avuç içleriniz birbirine bakacak ve kollar yere doğru sarkacak, omuzlarınızı birbirine doğru sıkıştırın ve omuz bıçaklarınızla aynı hizaya gelene kadar kollarınızı birbirinden uzaklaştırın. Doğru yapıyorsanız uçak oynuyorsunuz gibi görünüyor. 12’li üç set yapın.

sırtı güçlendiren egzersizler

Row Over Bent

Bu egzersiz, reverse fly aynı pozisyonda başlar, ancak avuç içleriniz her iki elinizde bir dambıl ile vücudunuza dönük olacaktır. Yine omuz bıçaklarınızı birlikte sıkın, ancak dirseklerinizi bükün ve ağırlıkları göğsünüze doğru çekin. Bunlar için de 12’li üç set yapın.

The Swan

Bu hareket için halterlere ihtiyacınız olmayacak, ancak altınızda bir paspas veya battaniye isteyebilirsiniz. Kollarınız yanlara gelecek şekilde karnınıza düz bir şekilde uzanın. Göğsünüzü ve ayaklarınızı yerden kaldırın. Fazla kaldıramayabilirsiniz, ancak zeminden yukarıda olduğunuz sürece sırtınızı çalıştırırsınız. Önünüzde kollarınızla aynısını yapın. 15 defa tekrarlayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı