Güzellik ve Cilt Bakımı

Selülit Nasıl Geçer? Doğal Yolları Deneyin

Selülit tamamen doğal ve normal bir olaydır. Yine de birçok kişi selüliti nasıl azaltacağını bilmek istemektedir çünkü bu kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olabilir. Selülit ve kaybetmenin nasıl mümkün olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitten nasıl kurtulacağınızı bilmek istersiniz, ancak maalesef bıçak altına girmeden tamamen ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Selülitin nasıl azaltılacağı biraz farklı bir hikaye ve onu daha az yaygın hale getirmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var;

Sağlıklı Yemek

Toksin ve yağ yüklü sağlıksız bir diyet, cildinizin altında yağ dokusunun birikmesini teşvik edecek ve selülite katkıda bulunacaktır. Bol miktarda tam tahıllı yiyecek ve lif yemek, toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olacaktır. Selülite katkıda bulunan dehidrasyona ve şişmeye neden olabileceğinden fazla tuzdan kaçınmak da önerilir. Kalori eksikliğinde yemek yemek, yağ yakmanıza da yardımcı olur ve bu da selülit görünümüne katkıda bulunabilir.

selülit nasıl geçer

Su İçin

Vücudumuzun neredeyse % 60’ı sudan oluşur ve onsuz cildimiz zayıflayabilir, incelebilir ve buruşabilir. Cilt susuz kaldığında selülit gösterme olasılığı daha yüksektir, bol su içmek cilt elastikiyetini artırabilir ve bu da selüliti azaltmaya yardımcı olur.

Kuru Fırça veya Masaj

Kuru fırçalama veya masaj, lenfatik drenaja yardımcı olmanın iyi bir yoludur. Biriken toksinlerin yağ tabakasını temizleyen bir işlem. Uyluk ve bacaklardaki selülitten kurtulmanın bir adımı, etkilenen bölgelere günde iki kez sabah ve akşam masaj yapmak veya fırçalamak olabilir.

Bol Egzersiz Yapın

Kalçalardaki selülitten nasıl kurtulacağınız ve bacaklardaki selülitten nasıl kurtulacağınız için, vücudunuzun alt kısmını mümkün olduğunca çalıştırdığınızdan emin olun. Haftada birkaç kez 20 dakika olsa bile. Düzenli egzersiz yapmak kan akışınızı artırmanıza ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Her ikisi de selülitten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı