Yaşam

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı İçin 3 İpucu

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı Oluşturmak

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için 180 derecelik büyük bir yaşam tarzı değişikliği yapmak gerekmez. Aslında, birkaç sağduyu davranışıyla, yemek ve yemekle ömür boyu sürecek sağlıklı, sürdürülebilir bir ilişki kurabilirsiniz. Yolunuza devam etmeniz için kolay ipuçları;

Hedefinizi Takvime Koyunuz

Zamanında ve belirli hedefler belirlemek, sağlıklı bir yaşam tarzına bağlı kalmak için en etkili ipuçlarından biridir. Kilo kaybı söz konusu olduğunda, insanlar “10 kilo vermek istiyorum” gibi açık uçlu hedefler koyma eğilimindedir.

Ancak işte bir tabak çikolatalı kurabiyeyle karşı karşıya kaldığınızda, bu kadar genel bir hedefe sahip olmak, ” Sorun değil, birkaç tane yiyebilirim” demeyi çok kolaylaştırıyor. Bu nedenle, hedefiniz 10 kilo kaybetmekse, baştan çıkarıcı şeyler veya istek duyduğunuzda doğru yolda kalmanıza yardımcı olacak belirli bir bitiş tarihi belirleyin. Bu kısa vadeli hedefe göz kulak olmak, odaklanmanıza yardımcı olur, böylece “Şu anda kurabiye yemek istemiyorum” diyebilirsiniz.

Gerçekçi Bir Plan Yapın

Bir hedefe karar verdikten ve onu takvime kaydettikten sonra, biraz fazla hırslı olmak ve dışarıda yemek yemeyi bırakacağım, her hafta yemek hazırlayacağım ve her zaman sağlıklı, besleyici yemekler yiyeceğim diye planlar yapmalısınız.

sağlıklı yaşam

Acıkmış veya bunalmış hissediyorsanız, gerçekçi bir planınız yoksa, pes etme olasılığınız daha yüksektir. Ancak toplantınızın gecikmesi, uyuyakalmış olmanız ya da yemek hazırlamaya zamanınız olmaması, sağlıklı beslenme hedefinize bağlı kalamayacağınız anlamına gelmez. Bu nedenle, çevrenizde ne olursa olsun veya hangi durumda olursanız olun, sizin için işe yarayan pratik ve esnek bir plan oluşturmak önemlidir.

Sorumlu Kalın

Sorumluluk her şeydir, çünkü bu zayıf anlarda, yolda kalmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteyeceksiniz. Sorumluluk birçok şekilde olabilir. Örneğin, yemeğinizi izleme alışkanlığınız varsa, bir yere yazmanız gerektiğini biliyorsanız, o ikinci yardımı istemeyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı