Yaşam

Ruh Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

Zihninizi formda tutmak öncekinden daha önemlidir. Covid-19 pandemisinden kaynaklanan değişikliklerin kasırgası, zihinsel sağlığınız için göz korkutucu olabilir ve bu ilginize değer bir konudur. Ruh sağlığı, genel sağlık ve refahın önemli bir parçasıdır. Çevrenizdeki insanlarla birlikte bu öz bakım ipuçları ile kendinizi nasıl zihinsel olarak sağlıklı tutacağınızı öğrenin.

Daha İyi Bir Ruh Sağlığına Doğru Çalışmak

Bedeninize ve ruhunuza açılan bir pencere olan zihniniz, zorluklarla başa çıkmanıza, güçlü ilişkiler kurmanıza ve hayatı dolu dolu yaşamanıza yardımcı olacak uygun beslenmeyi hak eder. İşte daha iyi bir akıl sağlığına nasıl ulaşabileceğinize dair birkaç öneri.

Kendinizle Huzurlu Olun

Koşuşturmanın ortasında, kim olduğunuzu bilmek ve sizde neşe uyandıran şeyleri belirlemek için kendinizle biraz zaman geçirin. Kendinizle ilgili değiştiremeyeceğiniz şeyler olduğu gerçeğini kabul edin, onların üzerine inşa ederken kusurlarınızı ve güçlerinizi kucaklayın ve sahip olduklarınızla en iyisini yapın.

ruh sağlığını koruma

İhtiyaçlarınıza ve Duygularınıza Dikkat Edin

Duygularınızı şişirmek, kalp hastalığı, bağırsak sorunları, uykusuzluk ve baş ağrısı gibi sağlık sorunlarına yol açabilecek duygusal stresten muzdarip olmanıza neden olabilir.

İhtiyaçlarınıza ve duygularınıza bakmaya başlamak için asla geç değildir. Düşüncelerinizi, en rahat olduğunuz bir boru hattı aracılığıyla ifade edin, bir günlükte yazarak veya güvendiğiniz birine güvenerek. Kendiniz için en iyisinin ne olduğunu biliyorsunuz!

Planlarınıza Fitness Dahil Edin

Ne kadar meşgul olursan ol, haftada en az 30 dakika egzersiz yapmayı unutma, çünkü fiziksel aktivitenin depresyon için etkili bir önleme stratejisi olduğu biliniyor.

Rahatlatıcı bir Yoga seansı yaparak zihninize bir mola verin veya endorfinlerinizin salındığı bir grup egzersiz dersinde iyice terleyin. Fitness başarılarınız, ne kadar küçük olursa olsun, özgüveninizi artırabilir ve zihinsel sağlığınıza muazzam bir destek sağlayabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı