Pilates

Pilates’e Yeni Başlayanlar İçin 5 İpucu

Bir Pilates dersi almayı düşünüyorsanız, ancak ne bekleyeceğinizden tam olarak emin değilseniz, yalnız değilsiniz. Birincisi, bunun yavaş ve kolay bir egzersiz olacağına inanarak yürürseniz, bir uyanma çağrısı yaparsınız. Pilates dersleri, gücü, esnekliği ve hatta duruşu iyileştirmek için tüm vücudu kullanmaya odaklanır. Hareketlerin çoğu küçük ve yavaş olsa da, çoğu normal fitness rutininizde asla çalışmayabileceğiniz belirli kas gruplarını hedeflemek için yapılır. Pilates yeni başlayanlar için harikadır ve her seviyedeki deneyime tamamen açıktır, ancak ilk sınıfınıza girmeden önce birkaç şeyi bilmek yardımcı olabilir.

Sabırlı Ol

Sadece seansların zamanla daha fazla esneklik ve güç kazandırdığını unutmayın.

Vücudunuz Zamanla Alışacaktır

Vücudunuzun size söylediklerini dinleyin ve faydaların yavaşça gelmesine izin verin. Vücudunuz aşırı efora cevap vermeyecektir.

pilates ipuçları

Öğretmenini Dinle

Öğretmenlerimiz engin deneyime sahiptir ve sizin iyiliğiniz için tamamen özen gösterir. Her öğretmen bedeninize ve ihtiyaçlarınıza erişecek. Aldığınız talimat size özel olacaktır. İlk başta ele alınacak çok şey olacak, bu nedenle süreci tam olarak anlamak için lütfen tekrar istemekten çekinmeyin.

Kendine Karşı Dürüst Ol

Neye ulaşmak istediğinize dair bir vizyona sahip olun ve bu vizyona nasıl ulaşacağınız konusunda dürüst olun. Birçok seans gerektirir, bu yüzden düzenli ve tutarlı uygulamanın sizi istediğiniz yere götüreceğini unutmayın.

Evde Pratik Yapın

Evde öğrendiklerinizi gözden geçirin. Çok az kişi dersten sonra evde pratik yapmaktadır! Ama bir mat üzerinde bazı egzersizler yapabiliriz ve öğretmenimizin gösterdiklerini görselleştirebiliriz. Evde ve dışarıdayken yapabileceğimiz egzersizler var. Pilates öğretmenlerinden bazı tavsiyeler alın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı