Haber

Oyun oynayarak fit olabilirsiniz

Evinizin bir köşede unutulan oyuncaklarla kalori yakabilir ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Dışarıda koşmayı ya da spor salonlarına gitmeyi sevmiyorsanız bu eğlenceli egzersizler tam size göre...

1 – Hula-Hoop

Bu hareketle sadece kalori yakmakla kalmayıp harika bir bele sahip oluyorsunuz. Hula-Hoop’la kalori yakmak icin ihtiyacınız olan tek şey yetişkinler icin hula-hoop satın almak. Hulahoop’un içine girin.

Ve hulahoop’u ellerinizle bel hizasına getirin. Dizler hafif kırık olsun.

Çevirmeye başlarken hulahoop’un sol belinize değerek dönmesi için destek sağlayın ve belinizi sağdan sola kıvırmaya başlayın. Hulahoop belinizin hareket yönü ile aynı yönde dönecek, siz bırakmadıkça o da sizi bırakmayacak.

2 – İp atlama

10 dakika ip atlayarak yaklaşık 135 kalori yakabilirsiniz. İp atlarken önemli olan dizleri kitlememek ve bütün vücudu rahat bırakmak. İp ellerinizde topuklarınızın arkasında olsun. İki kolunuzla ipi çevirmeye başlayın ip önünüze ayak parmak ucuna doğru gelince hop küçücük sıçramalarla yukarı atlayın.Ve bir daha ve bir daha!

3 – Step

Evde bir step tahtanız varsa yapamayacağınız yakamayacağınız kalori yok. Ben bugün sizin için step tahtası üzerinden peş peşe atlamayı tercih ettim. Kalçaları da çok güzel şekillendiren step egzersizleri kalori yakmanızı ve eğlenmenizi engellemeyecek harika bir oyuncak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı