Güzellik ve Cilt Bakımı

Ne Sıklıkla Duş Almalıyız?

Çoğu insan güne güzel ve rahatlatıcı bir duş veya banyoyla başlamayı sever, ancak o günlük ritüeli atladığımız günlerde ne sıklıkla duş almalıyız ve cilt için en iyisi nedir? Pekala, başka yere bakmanıza gerek yok çünkü size bu konuda rehberlik edeceğiz, böylece ne sıklıkla duş alacağınızı bilirsiniz.

Ne Kadar Duş Yapmalısınız?

Herkes farklı olduğundan, bazılarımızın doğal olarak daha kuru veya yağlı cilde sahip olması ve bazılarımızın diğerlerinden daha fazla terlememiz nedeniyle ne sıklıkta duş almanız gerektiğine gelince herkes için tek bir kural yoktur. Bunların tümü, ne sıklıkla duş almanız gerektiğini belirlerken katkıda bulunan faktörlerdir;

Çok aktifseniz: egzersiz yaptığınızda vücudunuz daha fazla ter üretir ve bu da daha fazla vücut kokusuna neden olabilir, kiri temizlemek ve cildinizi taze tutmak için her gün yıkamanız faydalı olacaktır.

Daha fazla vücut kokusu ürettiğinizi fark ederseniz: Bazılarımız genetik, yediğiniz yiyecekler, hormonlar ve stres gibi bir dizi nedenden dolayı diğerlerinden daha fazla vücut kokusu üretiriz. Kendinizi bu kategoride bulursanız, vücut kokunuzu yönetmeye yardımcı olmak için hidrasyonu korumak için nemlendirici duş jeli kullanarak günde bir kez duş almalısınız.

Sıcak bir ortamda yaşıyorsanız: Sıcak bir ortamda yaşamak vücudunuzun daha fazla ter üretmesine neden olur ve tıpkı aktif haldeyken olduğu gibi, bununla mücadele etmek için günde bir kez duş almalısınız.

Ne zaman duş alınmalı

Kış ve Yaz Aylarında Ne Sıklıkla Duş Almalısınız?

Soğuk hava cildi daha çok kurutur, bu nedenle kış aylarında cilt genellikle kurur ve daha kolay çatlar. Bununla birlikte, hava soğuk olduğu için terleme olasılığınız azalır, bu da daha az sıklıkta duş almanız gerektiği anlamına gelir. Bunun tersi Yaz için de geçerlidir, çünkü hava daha sıcaktır, vücudunuz kendini soğutmak için teri salar ve bu da zamanla vücut kokusuna neden olabilir, yani Yaz aylarında Kışın olduğundan daha sık duş almanız gerekir. Yılın hangi zamanında olursa olsun, nemi hapsedip cildi sağlıklı ve bakımlı tutmak için her duşu her zaman sağlıklı bir nemlendirici ile takip etmeniz gerektiğini unutmamak önemlidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı