HaberRöportaj

Million Dollar Baby: ESRA KILIÇ

Kicks boks ile tutkulu aynı zamanda ciddi bir ilişki kuran, sert bakışlarıyla korkutan ama samimi kalabilen oyuncu Esra Kılıç’la ringe çıktık. Konu spor ekseninde oyunculuk olunca herkesin hafızasına kazınmış bir klasik, “Million Dollar Baby” filmini anmadan edemedik. Şimdi sözü Esra’ya bırakmanın tam sırası…

Boks eldivenleri, loş ışıklar ve üzerinde yüzlerce müsabakaya ev sahipliği yapmış bir ring… Aparkat, kroşe ve direk vuruşlar derken kendimizi “Million Dollar Baby” filminde hissetmemize olanak tanıyor Esra Kılıç. Sert bakışları nerde olsa duraklamanıza ve tekrar tekrar bakmanıza neden olabilir. Duru ve narin güzelliğine tezat oluşturan Kick boks dalındaki ısrarı ise iyi dövüşmenin cüsseden çok cüret işi olduğunu kanıtlar nitelikte. Geçtiğimiz sezon reyting rekorları kıran“ İçerde” adlı yapımda “Fulya” karakteriyle üzerine miras kalan “Sert kız imajı” ise sadece Esra’nın bir yüzü. Zira Esra, ilham verici gülümsemesiyle, sizi peşinden sürüklüyor sonra elinizi kolunuzu bağlayıp ring’in ortasında bırakıyor. Kılıç ile boks ve oyunculuk üzerine iki round arasında bir durum değerlendirmesi yaptık, boksa başlamak için hiçbir zaman geç olmadığına karar verdik. Keyifli okumalar…

  • Kick boksa sizi yönlendiren neler oldu, bu sporun sizin için anlamı nedir? Haftada kaç gün, kaç saat antrenmanlarınız sürüyor?

Kick boksa başlamam neredeyse üç yıla dayanıyor. Bir projede aksiyon sahnelerinde başarılı bir polis rolü için anlaşmıştım. Bu işi öğreneyim diye başladım sonra çok hoşuma gitti ve uzun süre devam ettim. Ara verdiğim de oldu tabii. Beni inanılmaz rahatlatan ve stresimi attıran bir spor kick boks. Aynı zamanda çok motive ediyor. Diğer yandan kick boks her ne kadar bir dövüş sporu olsa da, bilinenin aksine otokontrol mekanizmanızı güçlendiriyor. Haftada üç gün antrenman yapıyorum, her antrenman bir buçuk saate yakın sürüyor.

  • “İçerde” dizisiyle, sert aynı zamanda zeki ve güzel bir kadını canlandırdınız. Yaptığınız spor da bu sert kadın imajını destekliyor. Normalde de öyle misiniz?

Hayır, günlük hayatımda oldukça rahat bir insanım. Arkadaşlarım da beni böyle tanımlar genellikle. Ama bu yeri geldiğinde bu sert imajı tercih etmiyorum demek değil tabii… Fulya’nın en sevdiğim yanı ise bana hiç benzemiyor oluşuydu. O yüzden oynamaktan çok keyif aldım.

  • İşine, sporun katkı sağladığı değerler neler?

“İçerde”de aksiyon sahnelerimiz oldukça sertti. Bu sahneler için yapılan çalışmalarda kick boks yapıyor olmam avantaja dönüştü.

  • Başka ne tür spor dallarıyla ilgileniyorsunuz?

Şu ara “aerial dance”la ilgileniyorum. Sirk sanatlarının benzeri, akrobasinin ağırlıkta olduğu bir spor. Yer çekimine karşı koyduğunuz, adrenali yüksek bir disiplin. İnanılmaz zevkli ve terapi gibi… Bir gün çalıştığım bir dizi veya filmde bu sporu kullanmayı çok istiyorum.

  • Stilini nasıl tanımlıyorsun, spor salonu için özel bir görünüm tercihin var mı?

Aslında tam olarak bir tanım bulamıyorum… İçimden geldiği gibi diyebilirim.

Bu tanımların bizi “tek-tip”leştirdiğini düşünüyorum. Spor yapısı itibariyle kalıpları yıkmaya, daha çok “sen” olmaya araçken bunu başka bir yerden kalıplaştırmak doğasına aykırı bence. Sporda rahat edebileceğim parçalar kullanıyorum. Tayt, şort ve atlet vazgeçilmezim.

  • Spor çantanın olmazsa olmazları neler? Spor öncesi ve sonrası güzellik-bakım ritüelleriniz var mı?

Kesinlikle “Su”. Sabah uyandığımda ise yüzümü yıkıyorum, tonik sürüyorum ve nemlendiriyorum.

  • Ne yiyip, neler içersiniz? Genel olarak beslenme alışkanlıklarınız neler?

Genelde sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Spor yaptığım zamanlarda özellikle beslenmeme dikkat ediyorum. Tatlı veya gazlı içeceklerle pek aram yok zaten. Şeker kullanmıyorum. Çeşit çeşit salata yapıp yemeyi çok seviyorum. Spora genelde kahvaltıdan sonra gidiyorum. O yüzden sağlam ve güzel bir kahvaltı yapıyorum. Spor sonrası da muhakkak et ya da tavuk ve salata yiyorum.

  • Peki, müzik dinler misiniz? Şu sıralar favori parçalarınız hangileri?

Evet genelde fitness yaptığım zamanlarda daha çok müzik dinliyorum. Nadas grubunun “volkan”, “kaçamak”, “hortlak” şarkılarını bu ara çok dinliyorum.

“Günlük hayatımda oldukça rahat bir insanım. Arkadaşlarım da beni böyle tanımlar genellikle. Ama bu yeri geldiğinde bu sert imajı tercih etmiyorum demek değil tabii…”
  • Gelecek adına planlarınız neler?

Yeni ve güzel bir projeyle tekrar ekranlarda olmak istiyorum. O yüzden bir yandan kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve hazır vakit bulmuşken farklı spor branşlarını deniyorum. Şan derslerine devam ediyorum, bir yandan da gelen projeleri değerlendiriyoruz. Bu sezon ayrıca bir sinema filminde rol almak istiyorum. Beyaz perde de, sürükleyici bir aksiyon filminin içinde olmayı çok isterim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı