Haber

Dışarı çıkarken maskenizi takmayı unutmayın!

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valisine gönderdiği maske talimatı yürürlüğe girdikten sonra maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 lira ceza kesileceği bildirildi. Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

Bu bağlamda maske kullanım kurallarına aykırı davranan vatandaşlar ve iş yerleri ikaz edilimeyecek 900 lira idari para cezası uygulanacak. Hem kendi sağlığımız hemde toplum sağlığı açısından dışarı çıkarken maskenizi takmayı ihmal etmeyin!

Maske takmanın zorunlu olduğu iller;

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa.bu illerde zorunlu maske takılması zorunlu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı