Güzellik ve Cilt Bakımı

Laktik Asit Ciltte Ne İşe Yarar?

Laktik asit, alfa-hidroksi asit ailesinin büyük bir molekülüdür ve daha büyük bir molekül olması ve bu nedenle cilde derinlemesine nüfuz etmemesi dışında glikolik aside nispeten benzerdir. Doğal olarak oluşur ve ayrıca süt gibi süt ürünlerinde bulunur ve dünya çapında birçok insan tarafından bir cilt bakımı biçimi olarak kullanılmıştır.

Laktik asit, ölü cilt hücrelerinin yapısını hassasiyete neden olmadan parçalayarak ve çözerek çalışan sürtünmesiz bir peeling türüdür. Laktik asit, daha parlak, daha düzgün bir cildi ortaya çıkarmak için ölü deri hücrelerini kaldırmaya ve uzaklaştırmaya çalıştığı ve cildin dış katmanlarına nem kattığı büyük moleküler boyutu nedeniyle cildin dış katmanlarında kalır.

laktik asit cilt

Cilt İçin Laktik Asit Ne İşe Yarar?

Reçetesiz satılan ürünlerde ve daha yoğun profesyonel uygulamalarda bulunabilen bir cilt bakımı bileşeni olarak laktik asit, daha pürüzsüz, daha parlak görünen bir cilt oluşturmak için cildin üst katmanını kaldıran laktik asit kimyasal soyma gibi. Laktik asit, cildin yalnızca dış katmanlarına nüfuz ettiği için cilt bakımında kullanılan diğer asit türlerinden daha hafiftir. Bu nedenle cilt için laktik asit, cilt bakımı rutinlerinde daha aşındırıcı peelingler ve eksfolyantlar kullanmak konusunda temkinli olabilecek hassas tipte olanlar için mükemmel bir cilt bakımı bileşenidir. Geçmişte daha önce başka bir AHA kullandıysanız ve çok güçlü bulduysanız, laktik asit denemek için iyi bir seçenektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı