Güzellik ve Cilt Bakımı

Kuru ve Çatlayan Ellere Bakım İpuçları

Ellerinizi her gün sürekli kullanıyorsunuz, ellerin kuruluğa maruz kalmasına şaşmamalı. Kuru eller bir problemdir, en iyi ipuçlarını okuyun ve kuru eller için en iyi el kremi bulun.

Neden Kuru Ellerim Var?

Mesleğimiz veya boş zamanımızda ne yapmayı seçersek seçelim, işin yükünü ellerimiz alıyor. Sürekli olarak farklı görevlerle meşgul oldukları için çeşitli farklı sıcaklık ve koşullara maruz kalırlar. Bu gerçekten çok zarar verebilir ve bizi sert hissettiren kuru ellere bırakabilir ve hatta ellerimizde çatlak cilde neden olabilir.

kuru ellere bakım

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, bazı yerlerde yüzümüzdeki cilt kadar kırılgan olmasına rağmen, ellerdeki cilt çok sık unutulur. Ellerimizi takdir etmeye ve onlara hak ettikleri bakımı vermeye başlamamızın zamanı geldi. Kuru cildin nedenleri büyük ölçüde değişebilir, bu nedenle nelerden kaçınmanız gerektiğini ve neyin yardımcı olabileceğini bilmek önemlidir.

El Kurutucu Kullanmaktan Kaçının

Ellerinizi sıcak bir el kurutma makinesinin altında kurutmak o sırada cazip görünebilir, ancak aşırı sıcaklık ve hava akımı ellerinizi kurutabilir ve hatta onları tahriş edebilir. Kuru ellerinizi önlemek ve zaten ihtiyaç duyan ellerin iyileşmesine yardımcı olmak için hareket halindeyken ellerinizi kurutmak için çantanızda bir paket kağıt mendil bulundurun.

Nemlendiriciye Yatırım Yapın

Evinizdeki nem seviyelerini artırmak, ellerdeki kuru ciltle mücadele etmeye gerçekten yardımcı olabilir. Kuru hava, cildinizin, özellikle de çok zaman geçirdiğiniz odalarda çok fazla nem kaybetmesine neden olabilir. Nemlendirici, kuru ellerde kaybedilen nemi değiştirerek onların daha sağlıklı görünmelerine ve kendilerini daha sağlıklı hissetmelerine yardımcı olabilir.

Elinizi Aşırı Yıkamayın

Ellerinizi çok düzenli olarak sıcak suyla yıkamak, ellerinizi kuru ve rahatsız hissettirebilir, çünkü sıcak su, tıpkı bulaşık deterjanı gibi, ellerinizin doğal yağlarından çıkmasına ve kuru ellere neden olur. Yapabildiğiniz zaman sıcak su yerine ılık su kullanmaya çalışın ve her zaman kullandığınız elde yıkamanın cilt üzerinde nazik olduğundan emin olun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı