Haber

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,  açıklamada, son 24 saatte  1.148 kişinin koronavirüse yakalandığını, 19 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıkladı.

Gerçekleştirilen 46.414 testten 1.1.148’inin pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 19 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 180.680 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. Bu bilgiler ışığında ülkemizde bugüne kadar 3.630.480 test yapıldı. 205.758 kişiye ulaşan koronavirüs 5.225 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Koca, vaka sayılarına ilişkin, “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, “Bugün vefat eden sayısı” kanıksanacak tablo değil. ”  şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı