Fitness

Kişisel Antrenöre Sahip Olmanın Faydaları

Eğitmenim sadece fitness ve beslenme konusunda bilgili olmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel antrenman yapmanın faydaları ve yardım alarak veya yardım almadan spor salonunda aynı harika antrenmanı nasıl yapabileceğine dair harika ipuçları verir.

Hedeflerinizi Bilin

Sadece iyi bir egzersiz yapmak istiyorsanız veya önemli miktarda kilo verme hedefiniz varsa, ne için orada olduğunuzu açıkça belirtin. Eğitmeninize hedeflerinizi anlatmak, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sizin için en iyi olana odaklanmasına yardımcı olur.

personal trainer faydaları

Temiz ve Sık Sık Beslenin

Uzmanlar günde beş ila altı küçük öğün yemeyi ve tüm işlenmiş karbonhidratları kesip yerine tam tahıllar, kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi kompleks karbonhidratlar koymayı öneriyor. Temiz, sağlıklı ve dengeli beslenme, kilo verme yolculuğunuzda veya sağlıklı bir yaşam tarzına dönüş yolculuğunuzda başarılı olmanın anahtarıdır. Her öğünde protein olmalıdır ve öğün atlamamak gerekir, bu da metabolizmanızı yavaşlatır ve vücudunuz açlık moduna geçer.

Motive Olun

İster bir süre bir eğitmene bağlı kalmayı planlıyor olun, ister öğrendiklerinizi alıp başka bir yere gidebilecekmiş gibi hissediyor olun, farkı yaratan şey motive olmaktır. Tam zamanlı bir kişisel antrenöre paranız yetmiyorsa, öğrendiklerinizi biriyle birlikte alıp spor salonunda ya da evde uygulayın ve devam ettirin. Egzersiz bir rutin haline geldiğinde, bakımı daha kolay hale gelecektir. Sanki sizin için gerekli olan bir işmiş gibi davranın, çünkü öyle ve sağlığınız hayattaki en önemli şey.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı