Güzellik ve Cilt Bakımı

Kırışıklığa karşı Japon kosmo lifting yöntemi

Botoks mu yaptırmalı, dolgu mu? Yoksa estetik ameliyat mı olmalı? Peki self lifting yöntemini denediniz mi? Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, kırışıklığa karşı hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen Japon kosmo lifting yöntemini öneriyor.

Cerrahi mi doğal mı, lazer mi bitkisel mi? Ciltteki kırışıklıkları gidermek için hangi yöntemler uygulanmalı? Aslında yüzünüzü bir araç olarak kullanarak, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, estetik tıbbına kazandırılan bu yeni yöntemle, kırışıklık tedavisinde kullanılan diğer tekniklerin aksine, kırışıklığa neden olan dışarıdan ve içeriden gelen tehditlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor.

10 Hareketten oluşuyor

Her gün kendi kendinize yapabileceğiniz 10 hareketten oluşan bu yöntem; yüzünüzdeki kasların tonusunu arttırıp yerçekimine meydan okumanızı sağlayan basit bir tekniktir.

Dışarıdan herhangi bir etki gerektirmez, tamamen doğaldır. Her yaştan kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilir.

Hangi kırışıklık neyin işareti?

“Yüzde birçok organınızın, fiziksel haritanızın yani vücudunuza ait her yapının yansıyan alanları var. Eğer bir problem yaşıyorsanız bu yüzünüze yansıyor.

Örneğin alındaki kırışıklıklar dolaşım problemlerini; gülümseme çizgisi üzerindeki kırışıklıklar bağırsak problemlerine işaret ediyor.

Bir de duygusal kırışıklıklar vardır. Akşam üzüntülü yatıp sabah kırışıklıklarla kalkabilirsiniz. Çünkü duygularımız da yüzümüze kırışıklık olarak yansır.

Dr.Gamze Şenbursa yöntemin uygulamasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

Ciltteki ve vücuttaki problemler altı farklı meridyen sistemi üzerindedir. Her birinin ait olduğu beyin lobu, organ yerleşimi ve cilt belirtileri farklıdır. Örneğin yağlı fakat aknesiz cilt veya selülit mide meridyenine, kuru kağıt gibi ince ve kas tonusu az cilt karaciğer meridyenine, kırmızı noktalar hormonal sistem, kılcal damarların çatlaması kalp meridyenine ait problemleri işaret eder.

Çeneyi sıkmak ve dişleri gıcırdatmak çene eklemi gerilimi arttırır. Bu aynı zamanda baş ağrısı, boyun ağrısı ve üst sırt ağrısına neden olur. Bu meridyendeki problemler kasılmış omuzlar, boyun ağrısı ve bir omuzun diğerinden yüksek olmasıdır. Bu rahatsızlık, yüzde alın kısmında çizgiler, T bölgesinin yağlı olması, siyah noktalar, açık gözenekler şeklinde sinyaller verir.

Cosmo Lifting yönteminde, üst deriyi tedavi ederken meridyenler ve sinire derin uyarı vererek, merkezi sinir sistemi ve meridyenlerle ilgili bölgeleri aktive ederek yüz ve bütün vücutta denge sağlanması başarılır. Bu yöntem kan akışını arttırır, toksinleri uzaklaştırır, dokuların oksijenlenmesini arttırır, kollojen ve elastin üretimini uyarır, ciltteki kabarıklık ve şişlikleri azaltır, çizgileri düzeltir ve cildi parlatır. Yüzünüzü bir araç olarak kullanarak, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.”

Takip eden tedavilerde kırışıklığın ve gevşemenin azaldığını, cilt dokusunun geliştiğini kısa sürede gözlemleyebileceğimizi söyleyen Şenbursa, “Uygulama, doğru noktalara isabetli dokunuşlar yapılabilirse, kötü anılarınızı bile unutmamıza yardımcı olur. Yüzdeki kas gerilimini rahatlatır, leke ve aknelerin azalmasına yardım eder” diyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı