Beslenme

Kilo Vermek İçin Diyet İpuçları

Kilo vermek için aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız gerekir. İşi, çocukları veya stresi olmayan mükemmel bir dünyada bu muhtemelen işe yarar. Ancak bir şef ve kişisel bir eğitmen tutamazsanız ve size verileni yemek ve söylendiği gibi hareket etmekten başka sorumluluklarınız yoksa muhtemelen bu olmayacak. Ayrıca, kilonuzda gerçek ve kalıcı bir değişiklik görmek için, işi kendiniz yapmanız gerekecek. Bu süreci kolaylaştırmak için, kilo vermeyi sonsuza kadar sürdürmenize yardımcı olacak en iyi diyet ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Kahvaltı Yap

Birçoğu kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu düşünür çünkü gece diyetini bozar ve gün için metabolizmanızı hızlandırır. Kahvaltınızın hem protein hem de lif bakımından yüksek olduğundan emin olun, çünkü bu besinlerin sindirimi daha uzun sürer ve sizi daha uzun süre tok tutar.

Sebze Temelli Bir Diyet Yapın

Bitkilerden gelen yiyecekler arasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar, fasulye, baklagiller, kabuklu yemişler ve tohumlar bulunur. Bu yiyeceklerin tümü lif ve antioksidanlar bakımından zengindir ve vücuttaki iltihaplanmayı azaltmanın yanı sıra obezite, diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanser türleri riskini azaltır. Tabağınızın yüzde 75’ini bitkilerle doldurmak, lif ihtiyacınızı karşılamanın kesin bir yoludur. Çoğu sebzenin kalorisi düşük olduğundan, çoğunlukla sebze seçmek bonus bir stratejidir, bu nedenle daha az kalori için daha fazla hacim yiyebilirsiniz.

kilo vermek için diyet

İltihaplanmaya Neden Olan Gıdalardan Kaçının

Artık iltihaplanmanın, aşırı kilolu veya obez olmak dahil birçok hastalığın temel nedeninde olduğuna inanılıyor. Enflamasyonu gidermek için önce şeker, işlenmiş ve rafine edilmiş gıdalar ve trans yağlar içeren proinflamatuar gıdaları çıkarmamız gerekir.

Antiinflamatuar Yiyecekler Tüketin

Pro-inflamatuar yiyecekleri, vücutta anti-inflamatuar etkileri olduğu bilinen meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, fasulye, baklagiller, kuruyemişler, tohumlar ve omega-3 yağları ile değiştirin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı