Fitness

Kettlebell Egzersizleri

Kettlebell eğitiminin yükselişte olması sürpriz değil. Bunun iyi bir nedeni var: Kettlebell egzersizlerinden herkes yararlanabilir. Kettlebell, Olimpiyat tarzı antrenman, kuvvet antrenmanı, HIIT ve hareketlilik için kullanılabilen son derece çok yönlü bir egzersiz ekipmanıdır. İşte denemek için bilmeniz gereken kettlebell egzersizleri.

Kettlebell Deadlift

Yerdeki kettlebell ve ayak bileklerinizle aynı hizada olan tutacağı ile başlayın. Dizleriniz ve düz kollarınızda yumuşak bir bükülme ile sapı yakalayana kadar poponuzu (bir çekmeceyi kapatmaya çalışıyormuş gibi) geri gönderin. Kolu iki elinizle kavrayın ve her koltuk altının altında ayağa kalkarken orada tutmak istediğiniz bir kağıt parçası olduğunu hayal edin. Kalçanızla hareketi ters çevirin ve tekrarlayın.

kettlebell egzersizleri

Kettlebell Goblet Squat

Kettlebell’i iki elinizle göğsünüzün önünde, çenenizin hemen altında tutun. Rahat bir şekilde çömelirken kalçalarınızı geriye ve aşağıya doğru hareket ettirin. Ayağa kalkarken ayaklarınızla zemini ayırdığınızı hayal edin.

Kettlebell Swing

Kettlebell’i önünüzdeki yere koyun. Dizleriniz hafifçe bükülmüş ve kollarınız düz olarak öne doğru uzanın ve kettlebell’i kolundan kavrayın, bacaklarınızın arasında geriye doğru yürüyün. Sonra kalçalarınızı kırın ve ayakta durmak için poponuzu sıkın. Egzersiz boyunca, ana kaslarınızı meşgul edin.

Kettlebell Goblet Stepups

Kettlebell’i göğsünüzün önünde tutarak sağlam bir bank veya kutuya çıkın ve yüksek ayağınızı sürün. Geri dön ve tekrar edin.

Kettlebell Curtsy Lunge

Kettlebell’i iki elinizle göğsünüzün önünde tutarak veya bir tarafta ön kolunuza yaslanarak ön raf pozisyonunda ayakta durarak başlayın. 45 derecelik bir açıyla bir adım arkaya ve yana doğru bir adım atın (ön raf konumunu seçtiyseniz, ayağınızı kettlebellin karşısına geri atın). Her iki kalça kemiğini de öne doğru tutarak, başlangıç pozisyonuna dönmek için ön ayağınızı itin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı