Fitness

Kas Kazanmanızı Önleyecek Hatalar

Kuvvet antrenmanı zor ama sizin için iyidir. Bu yüzden spor salonunda egzersiz yaparak saatler harcarsınız. Maalesef hiçbir yere varamıyorsunuz. İşte kas kazanmanızı engelleyebilecek yaygın hatalardan bazıları.

Beslenme

Spor salonundan sonra yan bir abur cubur siparişiyle kendinizi ödüllendirirseniz, istediğiniz kadar kas kazanamazsınız. Takviyeler yardımcı olur, ancak hiçbir şey eski moda beslenmenin yerini tutamaz. Doğru ve daha fazlasını yiyin. Ayrıca, yüksek kaliteli yağsız protein, lif ve doymamış yağları doğru oranda ve günün doğru saatinde yediğinizden emin olun. Egzersizinizi planladığınız kadar diyetinizi planlamak için çok zaman harcamalısınız.

Çok Fazla Kardiyo

İstediğiniz vücuda sahip olmak için bir iblis gibi çalışıyorsanız, ancak kas kazanmıyorsanız, yapabileceğiniz en yaygın hatalardan biri çok fazla kardiyo yapmaktır. Kardiyo, genel sağlık, özellikle kardiyovasküler sağlık için gereklidir. Bununla birlikte, kardiyo egzersizleri kalori yakar. Başka bir deyişle, kardiyo için kullandığınız kaloriler kas geliştirmek için kullanılamaz. Ağır kaldırma veya direnç antrenmanı yapmak için bu kalorileri kaydedin ve kardiyo egzersizlerini haftada 2-3 seansa kadar tutun.

kas kazanımı hataları

Yeterli Bileşik Hareket Yok

Çömelme gibi bileşik hareketler, tüm kas gruplarının birlikte çalışmasını sağlamak için iki veya daha fazla eklemi uyarır. Vücudunuz daha sonra vücut kütlesi oluşturmaya ve yağ kaybına katkıda bulunan hormonları salgılayarak yanıt verir.

Bir alana ve ardından bir sonraki alana odaklanmak yerine, bir egzersizde birden fazla kas grubunu çalıştırmayı deneyin. Sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kaloriyi en çok ihtiyaç duyulan yerde çalıştırır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı