Beslenme

Kalbinize Zarar Veren Gıdalar

Birçok insanın sağlıklı bir diyetin parçası olduğunu düşündüğü ancak kalbinize zarar verebileceğini düşündüğü beş yiyecek.

Meyve Suları

Kim diyetinde daha fazla meyve almak istemez? Ve eğer onu lezzetli bir meyve suyu şeklinde alabilirseniz daha iyi, değil mi? Meyve suları şeker yüklüdür. Meyve sularındaki yüksek miktardaki basit şekerler kilo alımına katkıda bulunabilir ve diyabet geliştirme riskinizi artırabilir.

kalbe zararlı yiyecekler

Protein Barları

Protein barları, fitness topluluğunda en çok lanse edilen sağlıklı atıştırmalık seçenekleri arasındadır. Ama tam olarak ne kadar sağlıklılar? Gerçekten üreticiye bağlı. Bazıları, yüksek kaloriye ve kolesterol seviyelerini yükselten ve kardiyovasküler sağlığı etkileyebilecek kadar doymuş yağa sahip olabilir.

Fındık Ezmesi

Elbette istisnalar var, ancak doğal olarak etiketlenen birçok fındık yağı markası ilave şeker ve trans yağlar içeriyor. Hurma yağı ve şeker veya mısır şurubu gibi malzemeler için etikete bakın. Tüm bu katkı maddeleri aslında kötü kolesterolünüzü artırabilir ve kalp sağlığını etkileyebilir.

Hazır Salatalar

Bir salata senin için nasıl kötü olabilir? Süpermarket reyonlarında paketlenmiş ve önceden hazırlanmış salataların çoğu 1.000 kaloriyi aşabilir. Eklenen peynir ve işlenmiş etler, kan basıncınızı artırabilecek ve kalp fonksiyonunuzu bozabilecek bir ton sodyum içerir.

Tahıllı Ekmek

Çok tahıllı ekmek ile tek tahıllı ekmek arasında rafine etme açısından hiçbir fark yoktur. Ve uzun vadede kalbiniz için sorunlara neden olan şey, tahıl çeşitliliğinin olmaması değil, rafine undur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı