Beslenme

Kabak Beslenmesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kabak Besin Değeri

Nerede yaşıyor olursanız olun, sonbaharın başlangıcı birçok insan için yılın en sevdiği zamanı işaret eder: balkabağı. Kendine özgü tatlı ve tuzlu tadı ile birlikte, kabak aynı zamanda bir beslenme gücüdür. Balkabağı beslenmesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kabak Beslenme Gerçekleri

Balkabağı bir meyve türüdür ancak süper tatlı olmadıkları için aynı zamanda “mutfak sebzesi” olarak da işe yararlar. Yarım fincan konserve kabak porsiyonunda 50 kalori, 2 gram protein ve 11 karbonhidrat bulunur. Ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç temel besin sağlar;

kabak besin değeri

Lif

Lif, sağlıklı sindirimi destekler ve kendinizi tam hissetmenize yardımcı olabilir – yarım fincan konserve kabak porsiyonunda yaklaşık 3 gram lif bulunur.

Potasyum

Potasyumu düşündüğünüzde, muhtemelen muzları düşünüyorsunuz ancak balkabağında da önemli bir miktar var. Potasyum vücutta önemli bir mineral olduğundan ve normal hücre, sinir ve kas fonksiyonunu desteklemek için hayati önem taşıdığından bu büyük bir olaydır.

Kabak Çekirdeğinin Besin Değeri Nedir?

Balkabağının etli kısmı beslenme söz konusu olduğunda tek seçenek değildir. Kabak çekirdeği de yenilebilir ve besleyici faydalarla doludur. Kabuksuz bir ons tuzsuz kabak çekirdeği 163 kaloriye sahiptir ve 8 gram protein ve yaklaşık 2 gram lif sağlar. Bütün, kavrulmuş kabak çekirdeği, ons başına yaklaşık 5 gram lif içerir.

Kabak çekirdeği potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi temel mineralleri sağlar. Ayrıca, her ikisinin de kalp sağlığına fayda sağladığına inanılan çoklu doymamış yağ asitleri ve bitki sterolleri içerirler. Porsiyon ölçülerinize dikkat ettiğiniz sürece, kabak çekirdeği her gün tadını çıkarabileceğiniz nefis bir sonbahar atıştırmalığıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı