Gezi

İstanbul’a yakın hafta sonu kaçamakları

İstanbul'a yakın huzurlu hafta sonu seyahat rotaları sizler için derlendi...

1 – İğneada
İğneada Longoz Ormanları Tabiat Parkı, merkeze sadece 3 km uzaklıkta ve İstanbul’a olan yakınlığından ötürü hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Temiz havasını içinize çekip, kuş sesleri eşliğinde ormanda yürüyüş yapın. Mert Gölü’nün bulunduğu 5 ayrı gölün de yer aldığı longoz ormanları bölgesinde Dupnisa Mağarası’nı da görmeden dönmeyin derim.

2 – Kumbağ
İstanbul’dan yaklaşık 3 saatlik araba yolcuğu uzaklığında, Tekirdağ’a bağlı bir ilçe. Ganos Dağları’nın eteklerinde bulunan bölge balıkçılık ile birlikte taze sebze ve meyvelerin bulunduğu topraklara sahip. Kokulu çam ormanları eşliğinde kamp yapabilir ya da taş sokaklarını gezebilirsiniz. Çamlık Tepesi’nden Marmara Adası’na karşı manzaranın keyfini de çıkarabilirsiniz. Kumbağ’a giderken yol üstündeki üzüm bağlarına uğrayıp Tekirdağ’ın lezzetli şaraplarının tadına bakmayı unutmayın.

3 – Cumalıkızık Köyü
Bursa’da bulunan Cumalıkızık Köyü, tarihi evleriyle sonbahara bambaşka bir renk katıyor. Tarihi dokunun korunduğu bu köyde eski hamamları, camileri, konakları, çeşmeleri ziyaret edebilirsiniz. Mevsime özel çıkan reçellerden alabilir, yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı