Haber

İşkolik ama ‘FİT’

İşkolik olman hareketsiz bir yaşamın olacağı anlamına gelmez!

Hareketsiz bir yaşamın mı var? Her zaman spor yapmak için vakit bulamayan o çok çalışan, nefes almaya vakit bulamayan, bir işkolik misin? Unutma, ancak sağlığın mükemmel olduğu sürece iyi bir işkolik olmaya devam edebilirsin. Ofiste masa başında olman ya da işkolik olman spor yapamayacağın ve hareket edemeyeceğin anlamını taşımıyor. Kendine bir iyilik yap! Basit bir kaç çözümle, daha sağlıklı ve fit olmaya ne dersin?

İş yerine çoktan geldin, aracını biraz uzakta bulunan otoparka park etmeyi alışkanlık haline getirip, 3 dakika yürüyüş yapabilirsin.

ASANSÖRE BİNME!

Ofis içinde alt kata inmen ya da üst kata çıkman gerekiyor. Merdivenler seni bekliyor. Gün boyu hareketsiz kalan bacaklarında kan akışını sağlayarak daha rahat bir gün geçirmeni sağlayacak.

LİMİTİNİ ÖĞREN!

Öğle arası yemeklerini hafif yiyeceklerle geçirebilir, ana yemeklerden uzak durabilirsin. Hem limitini zorlamamış olur hem de fit bir görüntü için ilk adımı atmış olursun.

ERTELEME!

İş çıkışında markete uğramak zorundasın biliyorum. Yoğun ve yorucu bir günün ardından mutfak alışverişi ile daha çok yorulacaksın. Öğle arası hafif bir yemek ardından, alışverişini yapabilirsin, böylece gün ortasında bir egzersiz de yapmış oldun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı