Beslenme

İnce Kalmak İstiyorsanız Yememeniz Gereken Yiyecekler

Her yıl market raflarımızda 20.000’den fazla yeni yiyecek ve içecek öğesi yer alıyor ve sağlık ve beslenme hakkında çok fazla çelişkili bilgi bulunduğundan, vücudunuza ne koyup koymamanız gerektiğini bilmek zor olabilir. İşte, özellikle kilonuzu azaltmaya veya korumaya çalışıyorsanız, vücudunuza herhangi bir fayda sağlamayan, garanti edilmemiş sağlık hallerine sahip üç gıda.

Meyve Suyu

Meyvenizi yiyin, içmeyin. Meyve suyu, gerçek meyvede bulunan liflerin hiçbiri olmadan konsantre halde kalori ekler, bu da meyve yemenin en iyi nedenlerinden biridir. Meyvenin suyunu çıkardığınızda ve posayı attığınızda veya kabuğunu eklemediğinizde, lifin yarısı veya daha fazlasını kurtarırsınız. Sunduğu lezzetler için meyve suyu fikrini seviyorsanız suyunuza taze meyve ekleyin.

tüketilmemesi gereken yiyecekler

Aromalı Yoğurt

Süt ürünlerini tolere edebiliyorsanız, sade yoğurtta yanlış bir şey yoktur. Ne yazık ki, tüm yoğurtlar eşit yaratılmamıştır ve çoğu ilave şekerle paketlenmiştir. Meyveli ve aromalı yoğurtlar en kötüsüdür çünkü meyveye sahipmiş gibi davranırlar. Gerçekte gerçek meyve içeriyor olsaydı, yoğurt ürünlerinin içermediği lif de içerirdi. Meyveli yoğurdu seviyorsanız, gerçek yoğurda gerçek meyve ekleyerek kendiniz yapın ve aromalıları rafta bırakın.

Sebzeli Cips

Sebzeli cips gerçek sebzelerin güzel resimlerini gösterir, ancak içindekiler listesi farklı bir hikaye anlatır. Çoğu sebze cipsi, patates nişastasının çeşitli kızarmış ve tuzlanmış versiyonlarıdır. Patates teknik olarak bir sebze iken, onu kızartıp tuzladığında besin değerini olumsuzlamış oluyorsun. Başka bir deyişle, sebzeli cipsler yüceltilmiş patates cipsidir. Gerçek sebzeli cips ister misin? Sebzeleri doğrayın, üzerine zeytinyağı sürün, az miktarda tuz serpin ve pişirin. Patates cipsi istiyorsanız, satın alın, ancak sebzeli cipslerinizin kılık değiştirmiş patates kızartması değilmiş gibi davranmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı