Fitness

İç Mekan Bisikleti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bisiklete binme, yapabileceğiniz en iyi egzersiz programlarından biridir, ancak çok az insan soğuk yağmur veya sıcak güneş altında bisikletleriyle dışarı çıkmaya isteklidir. Neyse ki, her türlü hava koşulunda egzersiz yapmamız için iç mekan bisikleti vardır. Kapalı alanda bisiklet sürmek çok popüler bir şey olmasına rağmen, onun hakkında bilmediğiniz birçok bilgi vardır. Yeni başlayanlar için bile korkutucu olabilir, bu yüzden iç mekan bisikleti ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

Kapalı Alanda Bisiklet Sürmenin Dilini Öğrenin

İç mekan bisikletleri ile dış mekan bisikletleri arasında birkaç fark vardır, en belirgin olanı ilk bisikletlerde vites eksikliğidir. Vites yerine, iç mekan bisikletlerinde RPM’nizi kontrol eden direnç düğmeleri bulunur. Sonra, bisikletçinin dönüşün doğru olduğundan emin olmasına yardımcı olan Q faktörü var. Ve dikkate alınması gereken daha pek çok şey var. Bu nedenle, önce her şeyin ne anlama geldiğine dair kendinizi bilgilendirin ve ardından spor salonuna gidin.

iç mekan bisiklet

Ayaklarınızı Yukarı Kaldırmaya Daha Çok Çalışın

Çoğu bisikletçi pedala basmaya odaklanır, ancak asıl iş siz yukarı çekerken yapılır, çünkü bu, momentum oluşturduğunuz ve RPM’nizi artırdığınız zamandır. Daha etkili bir bisiklet sürme seansı için yukarı hareketlere odaklanın.

Her Şey Kendinizle İlgili

Bisiklet dersleriyle ilgili en iyi şey, tamamen kendinizle ilgili olmasıdır. Işıklar söner ve müzik açılır açılmaz, bisikletinizle baş başa kalırsınız. Müziğin ritmini takip ederken kendinize odaklanın ve zihninizin boşalmasına izin verin. Eğitmeni ve müziği dinleyerek gözlerinizi kapatıp pedal çevirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı