Fitness

Harika Bir Egzersiz İçin En İyi Spor

Kabul edelim, spor salonunda saatler geçirmek bazen gerçek bir eziyet gibi gelebilir, özellikle de geleneksel kardiyo ve direnç antrenmanları yerine rekabetçi veya eğlence amaçlı sporları tercih ediyorsanız. Ancak zinde olmaya veya belirli bir sağlık düzeyini korumaya çalışıyorsanız, tutarlı bir egzersiz programına bağlı kalmak büyük olasılıkla yapılacaklar listenizin en üst sıralarında yer alır. Bu nedenle, formunuzu geliştirmeye hazırsanız ancak spor salonuna karşı rekabetçi sporları tercih ediyorsanız, bu rekabetçi aktivitelerden birini deneyin.

Yol Bisikleti ve Dağ Bisikleti

Yol veya patikalar, hızlı veya yavaş bisiklet, genel zindelik için yapabileceğiniz en iyi sporlardan biridir. Sadece harika bir aerobik egzersiz yapmakla kalmazsınız, aynı zamanda bacak kaslarınız ve daha özel olarak dörtlü, kalça kasları ve hamstringleriniz de birkaç km koştuktan sonra yanığı hisseder. Ayrıca her yaşa ve aşamaya uygun bisikletler var. Orta ve ileri seviyeler yol bisikleti ve dağ bisikletine katılabilirken, yeni başlayanlar asfalt yollarla başlayabilir. Rekabetçi yönünüzü tatmin etmek istiyorsanız, bir yol veya dağ bisikleti yarışına girmeyi düşünün.

Squash ve Raketbol

Her yaştan ve fitness seviyesinden insanlarla dolu squash ve raketbol sahaları nadir değildir. Bunun nedeni, bir squash veya raketbol oyununun giriş seviyesi bir spordan son derece rekabetçi, yoğun bir antrenmana kadar çeşitlilik gösterebilmesidir. Bu hızlı tempolu etkinlikleri yeni başlayanlar için ulaşılabilir hale getirmenin anahtarı, oyunun hızını yavaşlatmaktır. Hem squash hem de raketbol, göbeğinizi çalıştırırken sırtınızdaki, omuzlarınızdaki, kollarınızdaki, göğsünüzdeki, dörtgenlerinizdeki, kalçalarınızdaki ve hamstringlerdeki kasları hedef alır. Bunu, rekabet etmek için gerekli olan dayanıklılık, hız, denge ve çeviklikle birleştirdiğinizde, bu iki sporun size nasıl olağanüstü bir egzersiz sunarken aynı zamanda bir ton kalori yaktığını hemen göreceksiniz.

egzersiz sporları

Kort Sporları: Basketbol, Voleybol ve Tenis

Basketbol, voleybol ve tenis, harika bir antrenmanın fiziksel faydalarını sunarken, size rekabetçi tarafınızın parlamasına izin verme şansı verir. Bu sporlar, kardiyovasküler sistemi zorlayan ve vücudunuzdaki her kası güçlendiren sprintler, pivotlar, zıplamalar ve çarpmalar yapmanızı gerektirir. Her üç spor da çoğu seviye için uygun olsa da, yeni başlayanların oyunlara veya maçlara geçmeden önce bir beceri ve alıştırma dersiyle başlaması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı