Gezi

Haftasonu gezisi için ”Belgrad Ormanı”

Haftasonunu spor ve gezi yapmak için mekan arıyorsanız İstanbul’un akciğerleri ve son kalan en büyük ormanı Belgrad Orman’nı tavsiye edebiliriz. Gölet etrafında 6 km lik yürüyüş parkuru olan, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Belgrad Ormanı, spor ve piknik için İstanbul’da ki nadir yerlerden biri.

Her mevsim güzel bir yer burası ama özellikle ilkbahar ve yaz aylarında piknik doğa yürüyüşleri için vazgeçilmez. Yolu bile heyecan verici…Doğanın kalbine yolculuk her mevsim her yaş İçin eğlenceli bir mekan… Piknik, yürüyüş, bisiklet, treking, koşu, safari…ne ararsanız…

Belgrad ormanına daha önce hiç gitmediyseniz ”İstanbul içinde böyle bir yer nasıl böyle güzel kalabilmiş” diyeceğinize emin olun. İstanbul’da böyle bir orman olduğunu görmek bile içinizi açacak yaşam sevincinizi artıracak. İstanbul’un kaosundan kaçayım, doğayla oldukça iç içe olayım diyorsanız hiç düşünmeden gidebilirsiniz.

Belgrad ormanının bol oksijenli havasını içinize çekerken, bol oksijeni ile nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Baharda doğa canlanmiş, kus sesleri muhteşem. Yürüyüş parkuru güzel ve rahat. Derbent tarafında temiz ve bakımlı. Araba ile girişlerden ücret alınmıyor.

Haftanın ilk günü temiz hava almak için erken saatlerde giderseniz etrafta kimseleri göremezsiniz. Kuş sesleri ve böcek cıvıltıları eşliğinde yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Bazı ağaçların çiçeklenmesi de çok hoş bir manzara oluşturmuş durumda. Covid-19 nedeniyle bu aralar daha az kalabalık, haftasonu fırsat bu fırsat deyip kafanızı dinleyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam sunuyor

Hafta sonu gidecekseniz sabah kahvaltınızı da yanınıza alıp erken yola çıkın, Sabah 6’da giriş yaparsanız ücret alınmıyor. 6 km’lik güzel bir yürüyüş parkuru var. Her 500 metrede bir mesafe tabelası var. Kuş sesleri içinde, bazen sisli, orman içinde, asla sıkılmayacağınız, muhteşem bir yürüyüş alanı. Çok tercih edildiği için erken gitmekte fayda olan bir tabiat harikası.

Sabah erken gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü giriş ücretli, keza tuvaletler de öyle, bunları göz önünde bulundurun. Parkur güzel, tabiat gezisi için ideal bir yer. Arada bir oturup mola verebileceğiniz yerler de var. İstanbul’un oksijen kaynağı olan Belgrad Ormanı, sıcak havalarda çok talep gören bir yer. Piknik ve mesire alanı olarak ta kullanılıyor. Mangal için de uygun bir yer. Kemerburgaz tarafında lokantalar, kafeler var ama girişler ücretli. Mekanlarda kahvaltı veya yemek yiyecekseniz ücret alınmiyor. Hamak kurma imkanınız da mevcut!

Etkileyici fotoğraflar çekmek istiyorsanız adeta renklerin dansına şahit olacaksınız. Belgrad Ormanı en güzel yerlerden biridir. Bahçeköy girişinden girip yürüyüş parkuruna giden yol en seveceğiniz açılardan olacak

Ister piknik alanında pikniğinizi yapın, ister yürüyüş kısmında doğa ile iç içe temiz havanın ve yeşilliğin tadını çıkararak yürüyüş yapın. Yürüyüş parkuru özellikle çok hoşunuza gidecek bir yerdir Belgrad Ormanı….

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı