Güzellik ve Cilt Bakımı

Genç Ciltlerde Bakım İpuçları

Vücudumuz ergenlik döneminde değişir, bu nedenle genç cilt bakımı zor olabilir. Genellikle cildimiz ve ruh halimiz harekete geçer. Vücut ve cilt bakımı şu anda özellikle önemlidir. Bu ipuçlarıyla, sinir bozucu siyah noktalar, lekeler ve vücut kokusuyla kolaylıkla başa çıkabileceksiniz.

Temiz Bir Cilt İçin 4 İpucu

  • Sabahları ve akşamları cildi düzenli olarak temizleyin. Yağlı tabakayı bu arada bir yüz mendili kullanarak çıkarabilirsiniz. Bu, cildi zorlamadan fazla sebumu gidermenizi sağlar.
  • Yüz temizliği için sıcak su kullanmayın. Bu, yağ bezlerini daha fazla yağ üretmeye teşvik eder.
  • Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun. Aksi takdirde cildiniz sürekli tahriş olur ve bakteriler cilt yüzeyine yerleşir.
  • Temiz havada spor yapın ve bol bol egzersiz yapın. Bu, kanın cildinize akmasını sağlar ve size taze bir cilt verir.

genç cilt bakımı

Yüzünüzü Tamamen Temizleyin

Anti bakteriyel yıkama jelleri ile yüzünüzü her gün yıkayın. Ciltteki fazla sebum ve ölü deri hücrelerini temizler ve bakteri üremesini engeller.

Yüz Toneri İle Cildinizi Temizleyin

Bakım sonrası bakım için yüz toneri kullanmak ve kalan kalıntıları temizlemek en iyisidir. Yüzün tamamına veya seçilerek lekelere ve siyah noktalara uygulanabilir. Yüz toneri, gözeneklerdeki fazla yağı çözer ve böylece yeni lekelerin ve siyah noktaların oluşmasını önler.

Cilt Bakımı

Cilt tipinize uygun cilt bakımını seçin. Krem çok nemlendirici olmalıdır – genç cildin ihtiyacı olan budur. Yüz bakımı, cildinizi dış etkenlerden korur ve parlak ve taze görünmesini sağlar.

Cilt İçin Yoğun Bakım

Nazik ovma, fazla sebumu gidermek, ciltteki parlaklığı azaltmak ve ölü deri hücrelerini çıkarmak için kullanılabilir. Besleyici bir maske tahriş olmuş cildi yatıştırır ve cilde nem sağlar. Temizleme şeritleri T bölgesini temiz ve ince gözenekli tutar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı