Haber
Trend

Fitness merkezleri ve spor salonları ne zaman açılıyor?

Küresel salgın nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile mart ayından beri yaklaşık 2 aydır çoğu işyeri gibi faaliyet gösteremeyen fitness ve spor merkezleri normalleşme adımlarının kademeli olarak uygulanmaya başlamasıyla beraber spor salonları ve fitness merkezlerinin ne zaman açılacağı da merak konusu oldu. Bu nedenle spor salonlarına üyeliği olan yüz binlerce vatandaşın salonların ne zaman açılacağı merak konusu. Bu noktada, '2020 Spor salonları ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtı son günlerin en çok sorgulananları arasında öne çıkıyor. Peki, spor salonları ne zaman açılacak, tarih belli oldu mu?

Spor salonları ne zaman açılacak?’ sorusunun yanıtı, son günlerin en çok araştırılanları arasında bulunuyor. Normalleşme adımları kademeli olarak uygulanmaya başlarken AVM gibi yerler yeniden faaliyete başladı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile mart ayından bu yana kapalı olan spor salonları ve fitness merkezlerinin açılacağı tarih de merak konusu oldu. Hamam, havuz, kaplıca ve spor salonlarının açılacağı tarih de netlik kazandı. Peki, 2020 spor salonları ne zaman açılacak?

SPOR MERKEZLERİ NE ZAMAN AÇILIYOR?

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye’nin eylüle kadar normalleşmesi planlanıyor. Beş aylık normalleşme planına göre çalışma hayatı, sağlık, eğitim, din hizmetleri, savunma, adalet, sanayi, ticaret, turizm, kültür, gıda, tarım, orman, spor, ulaştırma, enerji gibi 18 alanda takvim belirlendi. Bilim Kurulu’nun güncellenen önerileri ve vaka sayısının seyrine göre kontrollü normalleşme planı şöyle işleyecek.

Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile çay bahçesi, dernek lokalleri, ören yerleri, yüzme havuzu, kaplıca ve spor merkezleri gibi tesisler 1 Haziran‘da açılırken, mesire yerleri ve piknik alanlarına 15 Haziran’dan itibaren gidilebilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı