Fitness

Evinizdeki Odayı Spor Odasına Çevirmek

Bir ev spor salonu kurmayı düşünmeniz için birçok neden vardır. Birincisi, bu çağda, güvenlikle ilgili endişeleriniz olabilir ve evde egzersiz yapmayı tercih edebilirsiniz. Diğer bir neden, egzersiz yapma dürtüsünün olduğu ancak spor salonuna bir ziyaret planlamadığınız günlerde kısa bir fitness rutinine sığabilmenizdir. Çoğu insan, günler ve minimum ekipman kullanılarak evde yapılabilecek egzersiz türlerini değiştirerek spor rutinlerini tamamlamak için evde egzersiz yapar. Sebebiniz ne olursa olsun, başlamanız için göz önünde bulundurmanız gereken şeylerle ilgili bazı öneriler aşağıda verilmiştir.

Doğru Alanı Bulmak

Herkesin yer lüksüne sahip olmadığı için, burası başlamak için iyi bir yerdir. İstediğiniz ekipman için doğru alanı bulmakta zorlanıyorsanız, neden bunun yerine alana sığabilecek egzersizler bulmayı düşünmüyorsunuz? Ekipman yerine vücut ağırlığınıza bağlı olan jimnastik yapmayı düşünebilirsiniz. Araştırmalar, jimnastik yapmanın duruşunuz, gücünüz ve vücut kompozisyonlarınız üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermiştir, bu nedenle herhangi bir egzersiz kadar iyidir. Mesele şu ki, muhtemelen şınav ve plank gibi bazı jimnastik egzersizleri biliyorsunuzdur. İhtiyacınız olan tek şey, vücudunuzun uzunluğuna uyacak kadar alan, böylece yatay olmanızı gerektiren hareketleri gerçekleştirebilirsiniz.

evde spor salonu

Evde Sahip Olduğunuz Öğeleri Uyarlama

Belki de bir tamirci değilsinizdir veya belki bir ev kiralıyorsunuz ve bu yüzden çok fazla değişiklik yapamıyorsunuz. Bu, istediğiniz antrenmanı yapamayacağınız anlamına gelmez – gereken tek şey biraz yaratıcı düşünmektir. Tüm vücut egzersizi için süspansiyon ağırlık eğitimini düşünün. Seti monte etmek için herhangi bir duvarı veya tavanı delmeniz gerekmez, sadece bir kapı ankrajı kullanabilirsiniz. Halihazırda evde kullanabileceğiniz kaç tane şeye sahip olduğunuza şaşıracaksınız.

Biraz Para Biriktirmek

Spor salonu ekipmanlarını yepyeni satın alıyorsanız oldukça maliyetli olabilir, bu nedenle ikinci el seçenekleri almayı düşünün. Bunun iyi bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Daha ucuz bir ikinci el, sizin için işe yaramadığını keşfederseniz, büyük bir mali kayıp vermeden onlardan kurtulmanın veya tekrar satışa çıkarmanın daha az külfetli olduğu anlamına gelir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı