Fitness

Evde fitness yaparken dikkat etmeniz gerekenler!

Evde fitness yapmaya karar verdiniz. Aletlerinizi aldınız evde herşeyiniz hazır, ama bir anda hevesiniz geçti, onca yatırımınız boşa gidecek. Önce evde kendi malzemenizi üretin baktınız spor keyifli geliyor, sonra daha çok eşya veya kıyafet alın. Evde spor yapmanızı kolaylaştıracak bazı önerileri derledik.

1. Kural: Disiplini Elden Bırakmayın!

Evde kendi başınıza antreman yaptığınızda otokontrolü sağlamak her zaman olacaktır. Başınızda dikilip “kaç setin var” diye soracak kimse olmadığı için antrenmanlar saatler sürebilir.

Bu hatayı yapmayın sanki spor salonunda bir antrenörle çalışırmış gibi davranın. Spor salonundaki gibi müzik açın, kulaklık takın ve motivasyonu elden bırakmayın. Set arasındaki sürelerinizi takip edin ve antrenman verimliliğini düşürmeyin!

2. Kural: Asla Pes Etmeyin!

Kimisi evde daha rahat ettiği için, pahalı ekipmanlarla antrenman yapar. Onun için bu bir konfordur; fakat sizin için bir yükümlülük olabilir. Özellikle öğrenciler için spor salonu maliyetleri bile çok yüksekken, evde basit birkaç ekipman aracılığıyla antrenman yapmak tek çare olabilir.

Bu durumda asla umutsuzluğa kapılıp, sanki pazarlanan her şeye ihtiyacınız varmış gibi düşünmeyin. Yalnızca vücut ağırlığınızla bile çok fit olabilirsiniz. Şartlar zorlaştıkça, karakter kendini gösterir. Ne olursa olsun pes etmeyin. Şişman olmanın eğer bir sağlık sorununuz yoksa, kilo vermenin bahanesi olamaz. Yani Asla, asla ama asla pes etmeyin.

3.Kural: Güvenliği Elden Bırakmayın!

Evde fitness yaparken güvenliğinizi ve sürekliliğinizi düşünerek hareket etmelisiniz.Ekipman alırken yorumları iyi şekilde okuyun ve güvenilir sitelerden alışveriş yapın. Bu konuda biraz daha fazla araştırma yaparak, kalitesizi ekipman almaktansa, bütçeniz varsa profesyonel ve garantili markaları tercih etmek her zaman en iyisidir.

Bunun yanında kapılara, pencerelere ekipman veya aparat asarak egzersizler yapılabiliyor. Bu durumda da dikkatli olun. Kilo alma durumundan muzdarip seniz güvenli olduğundan emin olmak için test edin ve mümkünse bunları çok da zorlamayın.

4. Kural: Yatırımları yavaş yavaş yapın!

Spora başlarken deli gibi alışveriş yapmak istiyorsunuz. Bütün malzemeleri bir an önce alıp eve doldurmak istiiyorsunuz ama arkası gelmiyor, heves çabuk kırılıyor. Bu yüzden çok masraf yaparak, birçok gereksiz eşyayı eve doldurmayın! ihtiyaca göre egzersiz aletlerini alın. Bu sizi hem evde gereksiz yer işgalinden koruyacak hem maddi olarak ta cebinizi zorlamayacaktır.

Mesaela önce bir ayarlanabilir dambıl veya bant temin edin, baktınız spor keyifli geliyor sonra supplement alın, sonra daha çok spor eşyası veya kıyafeti alın.

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Fitness dolu günler…

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı