Fitness

Evde egzersiz yaparken bunlara dikkat edin!

Evde egzersiz yaparken sakatlanmalara yol açmamak için nelere dikkat etmelisiniz? Private Training Studio ekibi önemli uyarılarda bulundu

1 – DOĞRU MAT (MİNDER) SEÇİMİ

Matlar ve minderler antrenmanlara göre çeşitlere ayrılır. Orta kalınlıkta (1,5cm) bir mat tercih edilmesi hareketlerin yapılışı esnasında oluşabilecek sakatlanmaların önüne geçecektir.

2 – DOĞRU EKİPMAN SEÇİMİ

Yapılacak egzersize göre ekipman seçilmelidir. Bu sizi sakatlanma ve yaralanmalardan koruyacaktır. Bu süreçte en doğru seçim direnç lastikleri olacaktır.

3 – ÇORAP MI? AYAKKABI MI?

Antrenman yaparken ayağınızda sadece çorap olması mat üzerindeki duruşunuzu zorlayacaktır. Bu yüzden çıplak ayakla ya da spor ayakkabı ile egzersiz yapmak en doğru tercih olacaktır.

4 – VÜCUT TİPİNİZE UYGUN EGZERSİZİ BELİRLEMEK

Herkesin vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden yapılması gereken egzersizler de size en uygun olanlardan oluşturulmalıdır. Bu süreçte daha çok basit hareketler izlenerek yapılmalı , daha fazlası içinse profesyonel yardım alınmalıdır.

5 – BOŞ ALAN OLUŞTURMAK

Antrenmanın yapıldığı alan rahat hareket edebilmek açısından geniş olmalıdır. Yaralanmaları önlemek için ise sehpa vb. eşyaları kendinizden uzağa koymalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı