Fitness

Evde egzersiz yaparken bunlara dikkat edin!

Evde egzersiz yaparken sakatlanmalara yol açmamak için nelere dikkat etmelisiniz? Private Training Studio ekibi önemli uyarılarda bulundu

1 – DOĞRU MAT (MİNDER) SEÇİMİ

Matlar ve minderler antrenmanlara göre çeşitlere ayrılır. Orta kalınlıkta (1,5cm) bir mat tercih edilmesi hareketlerin yapılışı esnasında oluşabilecek sakatlanmaların önüne geçecektir.

2 – DOĞRU EKİPMAN SEÇİMİ

Yapılacak egzersize göre ekipman seçilmelidir. Bu sizi sakatlanma ve yaralanmalardan koruyacaktır. Bu süreçte en doğru seçim direnç lastikleri olacaktır.

3 – ÇORAP MI? AYAKKABI MI?

Antrenman yaparken ayağınızda sadece çorap olması mat üzerindeki duruşunuzu zorlayacaktır. Bu yüzden çıplak ayakla ya da spor ayakkabı ile egzersiz yapmak en doğru tercih olacaktır.

4 – VÜCUT TİPİNİZE UYGUN EGZERSİZİ BELİRLEMEK

Herkesin vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden yapılması gereken egzersizler de size en uygun olanlardan oluşturulmalıdır. Bu süreçte daha çok basit hareketler izlenerek yapılmalı , daha fazlası içinse profesyonel yardım alınmalıdır.

5 – BOŞ ALAN OLUŞTURMAK

Antrenmanın yapıldığı alan rahat hareket edebilmek açısından geniş olmalıdır. Yaralanmaları önlemek için ise sehpa vb. eşyaları kendinizden uzağa koymalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı