Fitness

Evde Aktif Kalmanın 5 Kolay Yolu

Evde sıkışıp kaldığınızda her ne sebeple olursa olsun evde sıkışıp kaldığınız gerçeğinden kaçınmak için kanepede birkaç saat Televizyon izlemek caziptir. Ancak aktif kalmak fiziksel ve duygusal sağlığınız için hayati önem taşır. İşte evde nasıl aktif kalacağınıza dair beş yeni fikir;

Küçük, Basit Hedefler Belirleyin

Sağlıklı ve mutlu olmanıza yardımcı olacak basit bir antrenmanın gücünü küçümsemeyin. Motive olmak zor olabilir, ancak basit ve etkili yöntemler vardır. Başlamak en zor kısım, ancak bir kez yaptıktan sonra motivasyon takip edecektir. Günde 10 dakika yoga veya meditasyon ile başlamak ve ardından bu hedefe ulaşmak gibi küçük bir hedef belirlemenizi öneririz.

Kısa Aktif Molalar Verin

Kısa aktif molalar vermek sizi motive edebilir ve tazelenebilir. Çalışmak için oturup kalkıp mola vermeyi unutan biriyseniz, telefonunuzda tekrar eden bir alarm ayarlayın veya akıllı saatinizi size hatırlatması için ayarlayın.

Günlük Meditasyon Yapın

Meditasyon, neredeyse hiç çaba gerektirmeyen bir aktivitedir ve aktif kalmak, duygusal benliğinizle daha iyi bir bağlantı kurmakla başlar. Yapılan bir araştırma, kısa, günlük bir meditasyon uygulamasının ruh halinizi iyileştirmeye ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabileceğini gösterdi.

evde aktif kalmak

Evden Çalışma

Evde aktif kalmaya kararlıysanız, özel bir egzersiz alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Evde ağırlıklar, kauçuk mat ve aynalarla tamamlanmış bir ev spor salonuna dönüştürebilirsiniz.

Sağlıklı İlişkileri Sürdürün

Tamam, bu tam olarak fiziksel bir aktivite değil, ancak ilişkilerinizin siz ve sevdikleriniz için sağlıklı ve tatmin edici olmasını sağlamak için aktif bir çalışma gerekiyor. Maalesef sevdiklerinizi hafife almak kolay olabilir, özellikle de 7/24 etraflarında olduğunuzda ve herkes kendi görevlerine ve işine odaklanmakla meşgulken. Eğer önemli bir başkasıyla tecrit ediyorsanız, o kişiyi hesap verebilirlik ortağınız yapmayı düşünün. Sorumluluk ortakları çok önemlidir. Birisine bir hedeften bahsettiğinizde, ona ulaşma olasılığınız zaten daha yüksektir. Ama birisi size ilerlemenizi soracak ve sizi cesaretlendirecekse, bu bir oyun değiştirici olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı