Beslenme

Erkeklerde Vücut Kokusuna Neden Olabilen 4 Gıda

Vücut kokusu bazen zorlu bir savaş gibi gelebilir. Her şeyi doğru yapabileceğiniz zamanlar vardır. Duş alın ve deodorant uygulayın. Ancak günün ortasında ofiste otururken kendinizi kokladığınızda yine de panik atak yaşarsınız. Kötü koku birçok faktör katkıda bulunur. – bakım, fiziksel aktivite, stres ve hatta yediğiniz yiyecekler. İşte vücut kokusuna neden olabilecek bazı yiyecekler.

Balık

Balık, değerli besinlerle dolu olmasına rağmen, parmaklarınızda saatlerce orada kalabilen bir koku bırakabilen en kokulu gıdalardan biridir. Trimetilaminüri denen ender görülen bir durum da vücudunuzun balıkları, kümes hayvanlarını ve yumurtaları sindirirken salınan bir bileşik olan trimetilamini parçalayamamasıdır. Bir araştırmaya göre, açıklanamayan vücut koku sorunu yaşayan 353 kişiden 118’inde bu durum vardı.

vücut kokusu neden olur

Soğan ve Sarımsak

Nefesinizde bu tür bir etkiye sahip olan herhangi bir yiyecek, vücut kokusuna neden olabilecek en kötü gıdalardan biri olarak kabul edilmelidir. Yaydığımız kokuların büyük bir kısmı ağzımızdan gelir, bu nedenle bu iki yiyeceği yemek vücut kokusu için kötü haber olabilir.

Sığır Eti

Bir araştırma, iki hafta boyunca günde iki kez sığır eti yiyen erkeklerin kötü koku alma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu. Koku, kırmızı et yemeyen erkeklerin daha çekici koktuğuna karar veren 30 kadın tarafından değerlendirildi.

Alkol

Çok fazla alkol içmek, özellikle kötü bir sabah nefesine neden olabilir. Dahası, vücudumuz ölü hücreleri yıkamak için tükürüğü kullandığından alkol ağzınızı kurutabilir ki bu büyük bir problemdir.

Kötü koku için endişeleniyorsanız, diyetinizden vücut kokusuna neden olabilecek bu yiyecekleri azaltmaya çalışın veya en azından onları yerken dikkatli olun. Sarımsakla terbiye edilmiş balık yemek çok sağlıklı olabilir, ancak işten veya randevudan önce yemekten kaçınmanız en iyisidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı