Pilates

Erkekler Neden Yoga Yapması Gerekir?

Halterin “maço” cazibesinden yoksun olduğu için, yoga genellikle erkekler tarafından göz ardı ediliyor. Spor salonuna gitmeyi, terlemeyi ve demir halterlerden ve barlardan ellerine su toplamayı tercih ederler. Ancak bu yazımızda yoganın erkekler için sağlığa faydalarına odaklanacağız.

Artan Güç ve Esneklik

Araştırmalar, spor salonundaki performansınızı artırmak için yogayı gerçekten kullanabileceğinizi gösteriyor. Bir araştırma, sadece Yoga seansından sonra, bir grup genç yetişkinin daha fazla deadlift gücü ve sırt / hamstring esnekliği gösterdiğini buldu.

erkek yoga hareketleri

Azaltılmış Stres

Yoganın kadınlar kadar erkekler için de en bilinen sağlık yararlarından biri stresi azaltmaktır. Stres, kardiyovasküler hastalıkla güçlü bir şekilde bağlantılıdır, bu yüzden hepimizin stresi elimizden geldiğince azaltmaya çalışmamız çok mantıklı. Son araştırmalar, altı hafta kadar kısa bir süre yoga yapmanın stres direncini ve duygusal refahı büyük ölçüde artırabileceğini gösteriyor.

İyileştirilmiş Uyku Kalitesi

İyi bir uyku programı sürdürmek birçok sağlık avantajı sağlar ve kas yapmanıza yardımcı olur. Yapılan bir araştırma, yoganın uyku kalitenizi artırabileceğini ve daha dinlenmiş hissederek uyanmanızı sağlayabileceğini buldu.

Daha İyi Aşk Hayatı

Hepimiz seks sırasında esnekliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, ancak yoga esnekliğinizi artırmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Bir araştırma, 12 haftalık yoganın cinsel performansın farklı yönlerini güven, arzu, memnuniyet, ereksiyon ve daha fazlasını iyileştirebileceğini buldu.

Sırt Ağrısıyla Mücadele

Spor salonunda saatler geçirirseniz veya bir bilgisayarın önünde oturursanız, bel ağrısı yaşama ihtimaliniz vardır. Araştırmalar, Yoga’nın bel ağrısını tedavi etmek, hareketliliği artırmak ve depresyonu azaltmak için kullanılabileceğini gösteriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı