Beslenme

Erkekler İçin En İyi Takviyeler

İyi dengelenmiş sağlıklı yiyecekler, vücudunuza çalışması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlayacaktır. Ancak programlarımız o kadar yoğun ki sağlıklı beslenmek için her zaman vaktimiz olmuyor. İşte takviyelerin işe yarayacağı yer burasıdır. İşte sağlığınızı iyileştirecek ve bağışıklığınızı artıracak erkekler için en iyi dört takviye.

Omega-3

Omega-3, koroner sağlığınız üzerinde olumlu etkisi olan bir yağ asitleri ailesidir. Kanınızdaki kolesterol ve trigliserit düzeyini düşürmeye ve düzenli bir kalp atışını teşvik etmeye yardımcı olurlar. Omega-3 takviyeleri almanızın bir sonucu olarak, kalp hastalığı geliştirme riskiniz olmayacaktır.

D Vitamini

Doğal D vitamini kaynakları bulmakta zorlanacaksınız. Ancak, bağışıklık sistemi ve kemik sağlığı üzerindeki etkisi için bu vitamine ihtiyacınız var. Neyse ki, erkekler için en iyi takviyelerin bazıları D vitamini bazlıdır. Çeşitli IU (Uluslararası Birim) değerlerinde gelirler, ancak 1000 IU D vitamini hapları başlamak için iyi bir yoldur.

fitness en iyi takviyeler

Kreatin

Sporda mükemmelleşmek, vücudunuzu zinde ve kaslarınızı formda tutmak için kreatine ihtiyacınız var. Vücudunuzun daha verimli bir şekilde enerji depolamasına yardımcı olur. Daha sonra, bir görevin üstesinden gelmek için enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda, vücudunuz tam olarak doğru miktarı serbest bırakabilir.

Folik Asit

Erkekler için en iyi takviyelerden biri olan folik asit, kalbinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Ayrıca, beyninizdeki damarlardan düzenli bir kan akışı sağlamak da çok önemlidir. Bu nedenle folik asit, Alzheimer hastalığının önlenmesinde önemli bir rol oynar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı