Fitness

Egzersiz Topu Kullanımı

Egzersiz topları, her türlü aktiviteler için kullanılabilen iyi ekipmanlardan biridir. Egzersiz toplar ile temel güçler,  denge, ağırlık çalışması ve hatta kardiyo yapmaktadır.

Başlangıçta fizik tedavide kullanılmaya başlansa da, egzersiz yapanlar, egzersizinize bağlı olarak rutininize bir top eklemenin işleri sallamanın ve yoğunluk ve / veya destek eklemenin harika bir yolu olduğunu keşfettiler. Bununla birlikte, bazı sporcular aşırı kiloluysa veya obezseniz egzersiz toplarının güvenli olup olmadığını merak edebilirsiniz. Her vücut ölçüsünden insan, obez olanlar da dahil olmak üzere egzersiz topu kullanabilir. Bununla birlikte, güvende kalmak için, doğru bedeni aldığınızdan emin olmak için bir egzersiz topu satın almadan önce biraz araştırma yapmak önemlidir.

egzersiz topu kullanımı

Doğru Egzersiz Topunu Seçmek

Büyük mağazalardan spor malzemeleri mağazalarına kadar her yerde satılan egzersiz topları bulabilirsiniz. Bu topların tümü, farklı niteliklerin yanı sıra farklı kalite seviyeler ile karşımıza çıkmaktadır. Bazıları vinilden, bazıları ise plastikten yapılmıştır. Bununla birlikte, çeşitli egzersizler için bir egzersiz topu kullanıyorsanız, her zaman daha pahalı, daha kaliteli egzersiz topları tercih etmek en iyisidir. Bu tür egzersiz topları daha ağır olabilir ve genellikle daha uzun süre dayanmaktadır.

Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir egzersiz topu satın alırken, doğru olanı bulmak bazen zor olabilir, özellikle de şişirene kadar topun neye benzeyeceğini söyleyemezsiniz. Ancak, satın almadan önce arayabileceğiniz bazı özellikler vardır;

Patlamaya dayanıklılık: Topunuz ile ağırlık çalışması ve diğer egzersizler için kullanacaksanız, yanlışlıkla delinirse patlamayacak bir top seçmek isteyeceksiniz. Bunun yerine, havası yavaşça sızar, böylece kendinize zarar vermeden tehlike yaşamazsınız.

Dayanıklı: Top malzemesi ne kadar kalınsa, o kadar dayanıklı olacaktır.

Beden: Güvenli ve etkili egzersizler için boyunuza göre doğru bedeni almak önemlidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı