Pilates

Düzenli Spor yapmak neden önemli

Düzenli spor herkes için hayatın bir parçası olması hepimiz için biraz daha önemli hale geldi. Çünkü vucudumuz yaş aldıkça deforme oluyor. Özellikle plates gibi kas yapıcı bir sporla uğraşan insanların hayatlarında ne gibi avantajları olduğuna birlikte bakalım.

Spor gerçekten herkesin vazgeçilmezi olması gereken bir aktiviteler bütünü. ama ne yazık ki ülkemizde böyle bir kültür yok. ortaokul, lisede beden dersleri boş geçen derslerdir. Oysa tam tersi, en hareketli olunan dönemde olan çocuklarımızın  bir kenara geçip oturması tamamen vücutlarına, sağlıklarına zarar.insanlar çok küçük yaştan spora alıştırılmalı. Çünkü herhangi bir spor aktivitesi kanınıza girdi mi, onu asla bırakamazsınız.o nedenle elinizden geldiğince çocuklarınızı bu şekilde yönlendirin. Ama siz de yapın ki onlarda görerek özensin.

Vücut direncin ve  Özgüvenin artar

Sporun güzel taraflarına gelince, hakikaten saymakla bitmez. bir kere çok dinç hissedersin kendini, kolay kolay yorulmazsın. Kondisyonun oldukça yüksektir. vücudun güçlüdür. kolay kolay hastalanmazsınız. Spor yapan insan otomatik olarak sağlıklı da beslenir zaten. Çünkü zamanda ne kadar kalori yaktığını görürsün ve daha çabuk bilinçlenirsin. 30 yaşına geldiğinde 17 yaşında, pek spor yapmayan birinden daha kondisyonlu olursun.

Hayata karşı da daha güçlü olursun. Bu da kendine güveni beraberinde getirir. Çıt kırıldım olmazsın. Sağlıklı beslenirsin, bazen de ipin ucunu kaçırsanda, ertesi gün biraz daha fazla spor yaparak eriteceğini bilirsin, kilo kontrolünü kolayca sağlayabilirsin. Ayrıca kasların belirginleşeceği için olduğundan daha çekici bir vucuda sahip olursun. Pilates, Kardiyo çalışmaları ile dinç ve sağlıklı gözükebilirsin. Bu yaptığın spor çeşitlerine bakar.

Daha sağlıklı görünmenizi sağlar

Tek bir spor dalıyla uğraşmaktansa bu dalları çeşitlendirmelisin. Mesela hayatını basketbol oynayarak geçirirsen, biraz hantal gözükebilirsin, ama pilates gibi kasları uzatan bir spor yaparsan, buna çeşitli kardiyo aktiviteleri de eklersen o zaman zarif bir duruşa sahip olursun. Ayrıca o kadar fazla spor çeşidi var ki, içine daldıkça insanın başı döner. yani asıl mesele üşenmeden birine başlayabilmektir. gerisi gelir zaten.

Hem bu kadar çeşit arasından illa seveceğin bir dal bulabilirsin. ayrıca spor insana gerçekten mutluluk veriyor. o gün yorgun ve bitkinsen, spor yaptığın anda ruh halin değişiverir. cinsel açıdan da, evet son derece aktif olabilirsin. çünkü yorulmazsın. vücut güzelliği açısından da çok önemlidir,  Kası olmayan bir kadın veya bir erkek güzel gözükemez. Çünkü kas insanı sıkı gösterir, sağlıklı gösterir. yüzüne pembelik getirir. kan akışını hızlandırır.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı