Fitvitrin

Doğru sütyen!

Spor yaparken en önemli konulardan biri rahatlık ve konfor... Konforlu bir ayakkabı, rahat bir tayt kadar önemli bir detay da doğru sütyen seçimi kadınlar için... Doğru sütyeni seçerek sportif verimliliğinizi artırabilir, kendinizi çok daha konforlu hissedebilirsiniz.

Spor yaparken göğüslerinizin fazla hareket etmesi ister istemez hareket kabiliyetinizi de kısıtlar o nedenle spor faaliyetleriniz için sütyen seçerken sütyeninizin göğüslerinizi iyice sarmaladığından emin olun. Bir alt, bir üst bedeninizi deneyerek en doğru seçime ulaşabilirsiniz. Sütyenin ilk kancada üzerinize oturuyor olmasına dikkat edin.

Seçtiğiniz sütyenin dikiş yerlerinin ve varsa eğer darbelere karşı koruyucu silikonlarının en doğru şekilde yerleştirilmiş olmasına dikkat edin. Yanlış yerdeki dikiş ve silikonlar sizi fazlasıyla rahatsız edebilir.

Konforunuz için seçtiğiniz sütyenin kumaşı son derece önemli. Yüksek performanslı kumaştan yapılmış bir sütyen seçerek, terleme oranını en aza indirgeyebilirsiniz.

Satın almadan önce mutlaka çeşitli hareketler yaparak ürünün rahatlığını, hareketlerinizi engelleyip engellemediğini test edin. Denediğiniz sütyen o anda bile hareketlerinizi engelleyip üstünüzden kayıyor ya da nefes almanızı zorlaştırıyorsa zorlamayın geri verin.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise sütyenin birinci kancada üstünüze oturması… Zaman içerisinde sütyen, esneyeceği için sıkılaştırmanız gerekeceğini unutmayın.

Spor yaparken kullanılan bir sütyen sıklıkla yıkanacağından birkaç farklı sütyeni test edin ve birkaç çeşit sütyen edinin. En rahat ettiğiniz modelden birkaç tane edinebilirsiniz.

Yıkama aşamasına geldiğinizde sütyeninizi mutlaka ters çevirerek yıkayın ki kullanımı uzun ömürlü olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı