Güzellik ve Cilt Bakımı

Cilt bakımı yaptırıken sağlığınızdan olmayın!

Coronavirüs nedeniyle bir süredir kapalı olan güzellik merkezleri yeniden açıldı. Peki hastalık kapmamak için alacağınız önlemler neler? Cilt bakımı yaptırırken Koronavirüsten korunmak için dikkat edilmesi gereken maddeleri sizin için derledik

Pandemiden sonra Kuaförler, güzellik merkezleri, SPA, sauna merkezleri herkesin hizmetine açıldı. Bu zamanalarda özellikle hijyen konusuna çok çok dikkat edilmeli. Sağlıklı bir cilt bakımı yaptırıken, sağlığınızdan olmayın, hijyen kurallarına mutlaka uyun!

 

  • Hijyene kuralları dikkat etmeniz gerekenlerin en başında yer alıyor. Kendinizin ve başkalarının sağlığı için kişisel önlemleriniz mutlaka almalısınız.
  • Temizliğinden emin olduğunuz yani güvenebileceğiniz işletmelere gitmeniz çok önemli. Gittiğiniz her yerde temizlikle ilgili soruları işletme sahibine sormaktan çekinmeyin. Aklınıza yatmayan, şüphe uyandıran yerlerden uzaklaşmak yararınıza olabilir.

  • Elinizle yüzünüzeve cildinize temas etmekten kaçının. Corona virüsü döneminde zaten elimizi yüzümüze götürmememiz gerekiyor.
  • Güzellik merkezine gitmekle ilgili çekinceniz varsa başta yüz olmak üzere sağlıklı bir cilt için klasik el sabunları ve sıvı sabunlardan ziyade bulunan cilt onarıcı özel sabunlar, nemlendiriciler tercih edilebilir.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı