Güzellik ve Cilt Bakımı

Cildinizi Gençleştiren Kolajen Üretimini Nasıl Artırabilirsiniz?

Kolajen ciltte ona mukavemet ve elastikiyet veren destekleyici yapılar olarak görev yapar ve yaşlandıkça kollajen üretimimiz azalır ve cildin sarkmasına neden olur. Kolajen seviyenizi geri kazanmanıza yardımcı olabilirsiniz, bu yüzden işte size yardımcı olmak için bizden bazı önemli ipuçları.

Kolajen Ne İşe Yarar?

Cilt için kolajen, vücudun her yerinde bulunduğu ve yüksek miktarlarda birçok rol oynadığı için sadece cildimizin genç görünmesine yardımcı olmaz. Kolajen ne işe yarar;

  • Yeni hücrelerin büyümesine ve ölü deri hücrelerinin yerini almasına ve eski haline getirmesine yardımcı olur
  • Böbrekler gibi vücudun hassas organlarını korur
  • Kemikleri, tendonları ve eklemleri gerginliğe ve basınca dayanacak şekilde güçlendirir
  • Cilt elastikiyetini korur

kolajen cilt bakımı

Kolajen Üretimini Artıran Yöntemler

Yüz Masajı

Cilde masaj yapmak, kolajen üretimini uyarmaya ve kas hafızasını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Yüzünüzdeki kaslar toner ise, cildin gerginliğini korumada daha iyi olurlar ve cildin etrafında daha fazla kan dolaştırılarak parlak bir cilt görünümü elde edilmesine yardımcı olur ve ayrıca kanda bulunan cilt besinlerini yüze taşır.

Kolajen Kremler

Kolajen kremler, ciltteki kolajeni geri kazanmanın iyi bir yoludur, ancak kolajenin çalışma şekli için, cilde gerçekten nüfuz edecek kadar küçük kolajen amino asitler içeren bir krem ​​bulmanız gerekir, aksi takdirde sadece üstte oturur ve cilt sağlığınız üzerinde gerçek bir etkisi yoktur. Bununla birlikte, işe yaramaz oldukları anlamına gelmez, kolajen kremler aynı zamanda su kaybını önleyerek cildin esnek kalmasına ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olarak nemli kalmaya yardımcı olur.

C Vitamini Kremleri

C vitamini kremleri, cildin kolajen üretimine çok faydalıdır çünkü sadece cildin kolajeni tutmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı cildi, saçı ve tırnakları desteklediği için çok sayıda faydası vardır. C vitamini olmadan vücut yüzdeki kolajeni geri kazanmayı umamaz ve bu nedenle cilt elastikiyeti ve sıkılığı geri kazanılmaz.

cilt kolajeni nasıl arttırılır

Diyet

Yüzdeki kollajenin yanı sıra vücudun geri kalanının vücut süreçlerine yardımcı olmak ve vücut yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için protein ve C vitamini açısından zengin yiyecekler yemelisiniz. Ayrıca çok fazla şekerden uzak durmalısınız. Şeker alımı insülin seviyenizin yükselmesine neden olur, bu da iltihaplanmaya neden olur ve bu da değerli kolajen ve elastinin parçalanmasına yol açar ve sizi kırışıklıklara, ince çizgilere ve cilt elastikiyetinin kaybına daha yatkın hale getirir.

Sigara İçmeyin

Sigara içmek, cildinizin esnek ve sağlıklı görünmesini sağlayan ve cildin yaşlanmasına neden olan kolajen üretimini engelleyen yüzünüzdeki kan akışını sınırlar.

Susuz Kalmayın

Nemli kalmak ve cildinizi nemli tutmak, su kaybı için bir cilt bariyeri sağlamaya yardımcı olur, kollajen suya bağlanabilir ve cildin nem seviyelerini korumaya yardımcı olmak için doğal olarak koşullandırabilir, bu da sizi daha parlak, daha düzgün bir cilt ile bırakır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı