Haber

Bu haftasonu 6-7 haziranda kısıtlama olmayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sokağa vatandaşımız hafta içi olduğu gibi hafta sonu da çıkabilir, serbesttir.” dedi. Haftasonu 6-7 haziran tarihlerinde sokağa çıkma yasağı olmayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında, sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Esasen bu sokağa çıkma kısıtlamasını düşünmüyorduk. Yalnız olumsuz vaka sayıları sonrası sokağa çıkma kısıtlamasını tekrar gündeme aldık. Bu hafta da dün gece sokağa çıkma kısıtlamasını ilan edilmişti. Fakat son haberler bizi kararı yeniden değerlendirmemiz gerektiğini gördük. Hayatının yeniden düzenleyen vatandaşların zor durumda kalmasına gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden kararı iptal ettik.” dedi.

Devamında ”Vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istiyorum” derken, Cumartesi – Pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Bunu tekrar tekrar duyurmuş olayım. Sokağa vatandaşımız hafta içi olduğu gibi hafta sonu da çıkabilir, serbesttir” diye konuştu.

kaynak: http://www.azamihaber.com/

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı